Кафе муабет

СУЗАНА МАНЧИЌ ЗА ПРВ ПАТ ОТВОРЕНО ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Ставам маска кога влегувам, чекам ред за вакцина!

Водителката во ноември го прележа коронавирусот...

Водителката Сузана Манчиќ во јавноста откри дека на крајот на минатата година се разболе од вирусот корона.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

– Короната ја имав во ноември, но сè уште имам антитела. Ставам маска кога ќе влезам некаде каде што има многу луѓе, во банка или супермаркет – рече Сузана.

Таа изјави кога планира да прими вакцина за корона.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ
Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

– Сега чекам да ми падне бројот на антитела, за да можам да се вакцинирам – рече водителката, која додаде дека би сакала да прима руска вакцина.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ
Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

Манчиќ пред да се заболи со вирусот зборуваше за периодот на изолација и истакна дека според неа овој вирус влијаел врз целото човештво и дека ги променил сите луѓе.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ
Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

Манчиќ во една прилика истакна дека премногу се штити и дека се плаши од вирусот корона, бидејќи овој вирус и одзеде две драги личности.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

– Сите сме различни, како да сме го достигнале дното на животот. Еве, на пример, се чувствувам многу побезбедно на отворено отколку внатре, не се поздравувам, не се бакнувам, не се гушкам, тоа веќе воопшто го нема. Луѓето се чудат, но нека биде така некое време, затоа што не сакам луѓето да ме плашат. Короната остави свој белег на сите нас, особено врз нас кои можеби изгубивме некои драги луѓе, а јас изгубив двајца – рече Сузана.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ
Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

Инаку Сузана е во брак со грчкиот бизнисмен Симен Окококос, и таа кажа како целата оваа ситуација влијаела врз нејзината љубовна врска.

Фото: Инстаграм/ Сузана Манчиќ

– Катастрофа од љубовниот живот, од брачниот живот. За среќа, тој видео повик постои, па можеме да се слушаме и да се видиме неколку пати на ден, можеме да испратиме бакнежи – откри таа.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close