Кафе муабет

Судот и го одземал старателството над синот: Немав пари да се борам за детето- потресна исповед на познатата фолкерка

Пејачите беа најпогодени од коронакризата...

Селма Бајрами иако е на прагот од петатта деценија од животот сепак го негува својот младилашки дух.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Важеше за една од најпознатите пејачки но откако го отпеа нејзиниот најголем хит “Какво телo Селма” има се повлече од очите на јавноста.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Пејачката неодамна реши да си ја отвори душата и да раскаже се за пеколот низ кој минувала.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Селма Бајрами во својата исповед проговори за двегодишната битка за старателство над нејзиниот син кој и беше одземен.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Пејачката неодамна откри дека нејзината агонија, започнала на 23 декември 2020 година. Тогаш нејзиниот свет се урна!

фото инстаграм/Селма Бајрами

– Тогаш беше донесена одлука мојот син да му припадне на неговиот татко. Поради короната судовите не работеа како што треба, а постојано имаше доцнења. Пред малку го откажав полномошното затоа што не бев во состојба поради пандемијата да платам, бидејќи како што знаете ние пејачите бевме во ризик. Тогаш немав пари, а со оглед на тоа што цело време се бранев од овој човек кој со години ме напаѓа и кој со се и сешто ме оцрнува како мајка – рече Селама Бајрами.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Селма беше во брак со Мујо Мусиќ кој пред седум години за српски Курир изјави дека не го интересира Селма и дека не сака да се појавува во медиумите бидејќи не е јавна личност.

фото инстаграм/Селма Бајрами

– Немам коментар. Не сакам да давам никакви изјави за медиумите се надевам дека ме разбирате. Селма е јавна личност, не јас. Немам место во медиумите – изјави Мусиќ.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Но по се изгледа Селма го остави овој тежок период зад себе па сега ужива во љубовта со своето ново момче кое го покажа на забавата „Драги браво“ која се одржа во јули годинава, во долниот град Калемегдан.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Селма Бајрами се појави на последната вечер од забавата и беше придружувана од новото момче, кое за прв пат официјално го покажа во медиумите.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Пејачката тогаш откри дека е среќна и заљубена.

фото инстаграм/Селма Бајрами

– Тој е мојата подобра половина. Исполнета сум, среќена. Тој е човекот на мојот живот. Тој е самохран татко. Има три деца, се запознавме во Виена – изјави Селма Бајрами.

фото принтскрин

– Нашите деца се запознаа, одлично се сложуваат. Тој е самохран татко, јас сум самохрана мајка. Ме купи со тоа како се однесува со своите деца – рече пејачката.

фото инстаграм/Селма Бајрами

– Се запознавме кога одев на курс по германски јазик. Во раката држеше колачиња, ме праша дали би сакала. Рече дека мајка му ги направила, јас земав, а другото е историја – заклучила Селма.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Да потсетиме, Селма Бајрами отсекогаш важела за атрактивна и убава жена. Таа постојано истакнуваше дека особено се грижи за своето лице и тело. Отпеа песна за нејзиното тело, а сега таа покажа тотална трансформација.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Имено, пејачката своевремено малку се здебели, а сега покажа дека се вратила на старите патеки.

фото инстаграм/Селма Бајрами

Селма нема ниту грам вишок, се е стегнато и на свое место, а многумина пишуваат дека не можат да поверуваат дека пејачката има 41 година и дека лесно може да се спореди со 20-годишни дами.

фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами
фото инстаграм/Селма Бајрами

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close