Кафе муабет

Стомак до заби: Луна Џогани во 40-тата недела од бременоста- моето бебе несака да излезе!

Инаку, Марко и Луна очекуваат девојче кое треба да се роди на 15 јуни...

Блогерката и реалити ѕвездата Луна Џогани е во 9 тот месец од бременоста, односно во 40-тата недела па сега ги разнежни фановите со емотивно видео.

фото инстаграм
фото инстаграм

Луна призна како се чувствува во 40-та недела од бременоста.

фото инстаграм

Имено, таа е снимена во лифт со огромен стомак, а од изразот на лицето се гледа дека едвај чека да стане мајка.

– 40-та недела од бременоста, моето бебе сè уште несака да излезе. Еве, таа сака да биде во стомакот – воздивна Луна.

Инаку, Марко и Луна очекуваат девојче кое треба да се роди на 15 јуни.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Одлучиле да и го дадат името Миа, а се е спремно за нејзиното доаѓање во домот.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
фото инстаграм
фото инстаграм

За потсетување, минатата недела Луна објави фотографија од болница и упати емотивна порака до ќеркичката.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Скитер тубе
фото инстаграм

„Едвај чекам да те видам!“, Напиша тогаш идната мајка во својата приказна на Инстаграм.

Идната мајка посочи и дека прегледите зачестиле со оглед на тоа дека часови ја делат од породувањето.

фото инстаграм
фото инстаграм

Луна неодамна зборуваше за родителство и воспитување на детето.

фото инстаграм
Фото: Принтскрин/ Јутјуб, Скитер тубе
фото инстаграм

– Сите работи околу бебето ќе бидат поделени, секако и Марко ќе се грижи за детето. Јас не сум тип на жена што може да биде домаќинка и да седи дома, сакам да работам. И двајцата ќе учествуваме во сè што е потребно за бебето. Знаеме дека ќе уживаме во овие слатки обврски. Искрено, едвај чекам да се роди Миа – изјави Луна претходно за медиумите.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close