Новости

СТОМАК ДО ЗАБИ: Ана Севиќ ситно брои до породувањето- фановите со позитивни коментари за нејзиниот изглед!

Наскоро ќе стане мајка

Пoзнатата српска пејачка, Ана Севиќ ситно брои до породувањето.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Поранешната на Дарко Лазиќ  и нејзиниот сегашен партнер Даниел Недеjковиќ наскоро ќе го прошират своето семејство, и ќе добијат ќерка.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Изминатата недела, Ана имаше многу турбуленции особено со нејзиниот поранешен сопруг пејачот Дарко Лазиќ, но пејачката реши да не паѓа на провокациите и да ужива во своите труднички денови.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Од последната фотографија која ја сподели на својот Инстаграм профил, и за која доби многу позитивни коментари од фановите, може да се каже дека пејачката е среќна како никогаш до сега.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Многумина коментираа дека едноставно блеска во бременоста.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

Веста за бременоста уште на самиот почеток Ана ја објави на својот Инстаграм профил и порача:

„Изненадување! Чекаме генетско здраво девојче! Ви благодарам на сите на честитките и убавите желби“.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Инаку пејачката од бракот со Дарко Лазиќ ја има ќеркичката Лорена, а неодамна откри дека повторно ќе стане мајка на девојче.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Ана Севиќ и нејзиното момче Даниел Недељковиќ наводно ќе се венчаат на пролет идната година, дури откако ќе се породи.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

– На Ана и Даниел во моментов единствено им е важно бременоста да помине во најдобар можен ред. Свадбата ја планирале и пред да дознаат дека пејачката е бремена, но коронавирусот им ги помати плановите и ги натера да ја одложат за наредната година, вели извор близок до двојката.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Како што пред неколку месеци беше објавено во медиумите, наводно Ана, изјавила дека ќе го земе презимето на Даниел, но во јавност поради работата и натаму ќе се претставува како Севиќ.

 

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

 

Инаку пејачката и нејзиниот партнер долго посакувале дете но тоа не им успевало.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close