Кафе муабет

Ставија крај на љубовта која ја негуваа 24 години- никогаш не се венчаа а еве и зошто!

Веќе два дена медиумите се преплавени со веста за раскинувањето на популарните пејачи Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ.

Фото: Мarko Prpic/PIXSELL

Имено, тие двајцата решија да раскинат по 24 годишна врска, а таа вест ја шокираше хрватската јавност со оглед на тоа што со години важеа за еден од најхармоничните парови.

фото инстаграм

Како што се објавија тамошните медиуми, парот веќе некое време не живее заедно, а не сакаа да ги коментираат ниту вестите за раскинувањето.

Блиски пријатели на Петар Грашо потврдија дека тој ја поминал ноќта од вторник до среда на забава во Мостар и дека Данијела моментално е на Истра.

фото инстаграм

Веста за нивното раскинување беше вест и за нив.Вистина е дека Данијела и Петар во последните месеци живеат на одделни адреси, како поради деловни проекти, така и од одредени лични причини, изјави Мартина Подгорски за „Јутарњи лист“ во име на Даниела Мартиновиќ и Петар Грашо.

фото инстаграм

Имено, шефицата за комуникации и односи со јавност на Петар Грашо така ја потврди приказната за нивниот прекин, што ја шокираше јавноста.

Фото инстаграм
фото инстаграм

Неговите блиски пријатели потврдија дека Грашо ја поминал ноќта од вторник до среда на забава во Мостар но оваа вест и за нив беше новост.

Фото инстаграм

Даниела и Петар раскинаа? Ајде! По којзнае кој пат – изјави за Јутарњи еден музичар, близок колега на парот, и низ смеа истакна дека овој пар, барем според написите во весниците, веќе многу пати ја раскинувал врската.

фото инстаграм
Фото инстаграм

Пред околу два месеци Даниела испрати емотивна честитка за роденденот на Грашо по што многумина коментираа за нивната љубов која трае 24 години без скандал.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Пред неколку дена, Даниела објави и песна насловена „Непобедлива Љубов“.

Љубовта не се предава …

фото инстаграм

Непобедлива е – напиша тогаш во описот на снимките од видеото кое го сподели на својот Инстаграм профил.

Тие се запознаа во 1995 година на Евровизија во Опатија, а заедно се од 1997 година.

фото инстаграм

Слободен избор е тоа што не сакаме да зборуваме за нашата врска, остануваме на тоа уште од самиот почеток. И двајцата имаме кариери и не сакаме да одговараме на такви прашања.Порано ми пречеше, но сега не ми пречи прашањето кога и јас и Грашо ќе се земеме. Исто така,тоа го слушав четири илјади пати на ден. Всушност, работата е многу едноставна, ние нема да се венчаме и тоа е нашата конечна одлука. Самата помисла на тоа создава клаустрофобија, сè друго е убаво и бесплатно,истакна пејачката.

Фото инстаграм
фото инстаграм

 

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close