Кафе муабет

Српската водителка очајна поради постапките на родителите: Ме оставија без ништо, неможам да сфатам зошто ми го направија ова!

Водителката не е во добри односи со родителите...

Водителката Наташа Аксентијевиќ неодамна откри дека не е во најдобри односи со семејството, а сега призна дека се обидува да најде оправдување за нивните постапки, но дека не успева во тоа.

фото инстаграм

Наташа Аксентијевиќ неодамна за прв пат ги спомена нејзините родители, во емисијата „Гранд Магазин“, кога водителот ја најави под моминско презиме Миљуш.

фот о инстаграм

– Јас не сум емотивно врзана за тоа презиме, во ред е да бидам Аксентијевиќ и сум Аксентијевиќ веќе 10 години, откако се омажив за сопругот. Ако тие родители ми дадеа нешто како наследство, можеби ќе речев ајде ќе го задржам презимето. Тие го имаат својот син на кој му дадоа се, па нека го носи тој нивното презиме, јас нема да го сторам тоа – беше остра тогаш Наташа.

фото инстаграм

Таа сега изјави дека наишла на недоразбирања од страна на нејзините родители.

– Ништо на таа тема не ми е јасно. Се обидувам да им ги оправдам постапките на родителите по сите основи, опкружување, менталитет, обичаи … И едноставно не разбирам сè што ми се случи – рече водителката за списанието „Стори“.

фото инстаграм

На прашањето какви се односите меѓу неа, нејзините родители и нејзиниот брат, Наташа одговори:

– Како и повеќето семејни односи меѓу Србите, бурни, со лажни насмевки и со трескање врати.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close