Кафе муабет

„СПРЕМНА СУМ ЗА НОВА ЉУБОВ“ Анастасија откри СЕ за раскинувањето со младиот бизнисмен Ѓорѓе Кулиќ- еве какво мислење има за него

За него има само пофални зборови...

Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ одамна го заработи првиот хонорар а сега само нижи успеси.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Неодамна Анастасија, наследничката на Цеца Ражнатовиќ зборуваше за првиот хонорар, се осврна и на првиот настап и на вториот кој мораше да го откаже поради здравствената состојба.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Анастасија проговори и за раскинувањето со младиот бизнисмен Ѓорѓе Куљиќ со кој беше во врска 5 години.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Навистина мислам дека не останав недоречена, бидејќи кажав се за таа приказна така како што е, иако се очекува да биде многу побомбастична и подраматична. Немаше страдање. Ние сме возрасни луѓе, цивилизирано се разделивме и продолживме понатаму, секој на свој начин – истакна Анастасија и додаде дека Ѓорѓе не ја разочарал и повредил:

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

– Не Никогаш. Тој е прекрасна личност и навистина му посакувам прекрасен живот и иднина од се срце. Секогаш сум отворена за љубов и убави чувства. За мене љубовта е најубавото нешто на светот – истакнала Анастасија за „Стори“.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Младата пејачка проговори и за својот прв хонорар, како и за вториот настап кој го откажа поради здравствен проблем.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Независноста датира од мојата 17-та година кога ги заработив првите пари од реклами, а подоцна кампањите беа поврзани една со друга. Што се однесува до настапот, конечно го работам она што го сакам и сакам да се дружам со публиката. Посакувам да не се случеше, но им се случува и на најискусните. Фала богу, добро сум, немаше ништо посериозно, едноставно бев премногу уморна. Од возбудата и патувањето цел ден не стигнав да јадам ништо, а покрај сето тоа имам напорни тренинзи и динамичен живот, па се се одрази на моето здравје, за жал во многу лош период – изјави Анастасија.
Ражнатовиќ истакнува дека се изградилоа како личност благодарение на тоа што пораснала со две силни жени, мајката Цеца Ражнатовиќ и тетката Лидија Оцокољиќ:

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Многу сум среќна што пораснав со две силни женски фигури, кои ми го покажаа патот и ме научија да бидам храбра со нив. Тој силен дух ми го пренесоа и се надевам дека ќе го пренесам и на ќерка ми – истакна Анастасија и додаде дека татко и секогаш и недостасува:

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

-Таков недостаток не го одредува некоја посебна ситуација, секогаш некаде во тебе молчи. Барем во мојот случај. Секогаш ми недостига татко ми, но научив и да го прифатам тоа и да го живеам својот живот, па ако ме гледа да биде горд.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Анастасија неодамна откри дали постои можност да се смират:

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

– Никој не знае што носи денот, што носи ноќта. Само седнавме и разговаравме и дојдовме до заклучок дека вака е подобро и за мене и за него – рече пејачката а на изјавата на Огњен Амиџиќ дека многумина очекуваа свадба, Анастасија одговори:

фото архива

– Луѓето го очекуваа тоа бидејќи долго време сме заедно, но јас сум со него од 18 години. Што беше потребно? Да се ​​омажам на 18 години? – рече таа.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

-Кога Вељко се ожени сите ме притискаа. Но, јас сум уште млада, има време за мене.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

– Пред оваа врска бев во врска две ипол години, сега ќе се посветам малку на себе и на кариерата. А зошто да не, малку да бидам сама.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close