Кафе муабет

СПА ЦЕНТАР, ЕКСКЛУЗИВЕН МЕБЕЛ! Ражнатовиќ ја реновира вилата на Кипар, еве кој и помага и што ќе има-САКА СЕ ДА ПУКА ОД ЛУКСУЗ!!

Во се и помагаат Вики Миљковиќ и сестра и Лидија...

Светлана Цеца Ражнатовиќ живее со семејството во луксузна вила на Дедиње, чија вредност се проценува на 3,3 милиони евра.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Пејачката куќата на Дедиње ја наследи од нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Фолк дивата често објавува фотографиод својот дом на социјалните мрежи и врз основа на тоа може да се заклучи како изгледа нејзиното катче за уживање. Познато е дека пејачката често слави во својата куќа, па минатата година на колегите им приреди гала забава за роденден. Цеца потоа на својот Инстаграм објави видео од својот дом.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ сега наводно ја реновира прекрасна куќа во Аја Напа и прави спа центар за себе и за своите гости.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Пејачката наводно воведува новитети во својата вила на Кипар. На горниот кат од вилата ќе има помал базен, две џакузи и соба за масажа, пишува Информер.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Светлана Цеца Ражнатовиќ наводно вложила многу пари за вилата која е околу 400 квадрати да пука од луксуз.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Цеца веќе има проект за реновирање на куќата. Планира целосно да го промени, до најситниот детаљ. Ќе гради трет кат, каде што ќе гради спа центар! Ќе постави џакузи, од кое ќе има директен поглед кон морето, како и сауна. Таа побара да и се изгради посебна просторија за масажа – вели добро упатен извор.

фото принтскрин
фото архива

Фолк ѕвездата наводно планира многу промени во својата летна резиденција, но засега нема да го допира базенот што го има во дворот.

фото архива

– Огромен е и целото семејство може да плива во него. Вељко и Анастасија обожаваат да се капат и сончаат овде, а откако Цеца го доби внукот Жељко, најмногу се дружи со него. Сепак, бидејќи нејзиниот двор е простран, таа ќе додаде уште едно џакузи покрај базенот – заклучува изворот.

фото архива
foto printscreen

– На приземјето ќе има огромна дневна соба со камин, бидејќи Цеца сака да ја посетува куќата и во зима, а не само во текот на летото, како што правеше досега. Горе, секоја спална соба ќе има своја бања по реновирањето. Вилата ќе има и вграден лифт, кој ќе и помогне на Цеца полесно да се движи горе – вели изворот и додава дека Ражнатовиќ е целосно посветена на уредувањето на величествената вила:

фото принтскрин
фото принтскрин

– Цеца не сака ништо да препушти на случајност. Веќе со недели прелистува каталози и избира плочки, паркет, столарија, ексклузивен мебел… Сето тоа ќе има време да го купи до крајот на летото, бидејќи со работа ќе почнат наесен. Дотогаш ќе добие уште некои градежни дозволи кои и се потребни.

фото принтскрин

Фолк ѕвездата наводно ја ангажирала компанијата на нејзината кума и колешка Вики Миљковиќ да ја реновира вилата на Кипар.

фото принтскрин

Целиот концепт тие две го смислиле заедно, а во се им помогнала сестрата на Цеца, Лидија Оцокољиќ.

фото принтскрин

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close