Кафе муабет

СО СЕКОЈА УЛОГА МОЕТО ДЕВОЈЧЕ РАСТЕ ВО ВИСТИНСКА ЅВЕЗДА – пејачката Јулија емотивно за внуката Стефанија

Внуката на Јулија со улога во турската серија Балкански приказни...

Важи за една од најубавите жени на македонската естрада. Кога ќе се спомне името на Јулија Мациевска нема кој не ја препознава пејачката и водителка која долги години опстојува во македонскиот етер со својата широка насмевка и позитивна енергија.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

Јулија е автор на емисијата ,,Будење со Јулија’’ што секоја среда се емитува на фреквенцијата на Телевизија Сонце.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

Животот не бил секогаш розев за пејачката. Имено, пролетта во домот на Јулија завладеа мртва тишина.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

По краткотрјано и тешко боледување на само 42 години почина нејзината ќерка единец – Андријана.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

Андријана беше позната, успешна уметница, сликарка, со многу изложби позади себе, како во државата така и во странство.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

Водителката и после смртта на својата ќерка не престана да биде активна во јавноста.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

Покрај авторската емисија на која и’ се врати повторно, Јулија постојано одржува и изложби во спомен на Андријана.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

Андријана почина на само 42 години, таа почина од канцер, а на својата мајка и остави аманет да ја чува и воспитува нејзината ќерка – Стефанија.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

20-годишната Стефанија е вистинска убавица.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

Таа е успешна актерка на сцената на Турскиот театар во Македонија.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

Не поминува претстава на која Јулија не е во првите редови во публиката бодрејќи ја својата внука.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

,,Стефанија,на сцена вистинска ѕвезда.Каква трансформација,просто не можам да го препознаам моето девојче. Срцево ми е полно,таа го живее својот сон’’, напиша Јулија на Фејсбук

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

Неодамна, пејачката на својот Фејсбук профил се пофали дека Стефанија ја глумела улогата на Софија во турската серија Балкански приказни – Balkan Ninnisi.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

Јулија сподели фотографија од прекрасната Стефанија под која напиша:

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

,,Стефанија – како Софијаво турската серија Балкански приказни – Balkan Ninnisi.

Маестрална – моето девојче со секоја улога, расте во вистинска ѕвезда’’, емотивно се пофали водителката.

Фото:Фејсбук/Јулија Мациевска

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close