Кафе муабет

СО ОВОЈ СТАЈЛИНГ ЛУНА ГИ “ЗАПАЛИ” СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Црно кожно фустанче со длабоко деколте- изгледа како “милион долари!|

Луна блеска во бременоста...

Бремената Луна Џогани и нејзиниот свршеник Марко Миjковиќ вчера го прославија Денот на вљубените во еден клуб во Белград, не грижејќи се за пропишаните епидемиолошки мерки во борбата против вирусот корона.

За оваа пригода, Луна реши да облече црно кочено фустанче, со големо деколте, кое го оцртуваше нејзиниот бремен стомак, додека Марко беше во нешто поелегантно издание од вообичаеното.

Многумина се прашуваа што ќе прави во преполн клуб кога е бремена, но се чини дека Луна не се оптеретуваше премногу со тие работи …

Дека Луна ужива во бременоста, може да се забележи и од фотографиите кое секојдневно ги споделува на својот Инстаграм профил.

Таа доби многубројни коментари на сметка на својот изглед, а неодамна исто така изненади со прекрасно издание во темно син фустан, за кое доби бројни комплименти.

Инаку нејзината мајка пејачката Анабела Атијас, пред неколку дена откри дека засега ништо не се сменило во нејзината врска со Марко Миjковиќ, вереникот на нејзината ќерка Луна Џогани, со кого нејзината наследничка го чека своето прво дете.

Како што е познато, Анабела и Марко имаа жесток конфликт за време на учеството во „Задруга 3“, а пејачката вели дека не се брза за ништо, туку дека остава времето да си го направи своето.

– Ништо не се смени, навистина никој од нас нема злобни намери, барем јас сум убедена во тоа. Едноставно не се случи момент, а верувам дека ќе се случи. Не сум луда да трчам сега, ако треба да биде нешто ќе биде, ако не, животот продолжува, Боже мој. Мислам дека тоа бебе е доволно добра причина за сите да размислиме, а времето ќе си го стори своето – рече пејачката за Телеграф.рс.

Анабела се присети на периодот кога била бремена, и рече дека во тоа време обожавала подароци, но и „пликови“, па откри дека ќе биде баба која ќе и даде пари на внуката во плико.

– Не размислував за подарок за мојата внука. Кога бев во тој период, сакав подароци, но најмногу сакав пликови затоа што некако вие сами знаете што ви треба за вашето дете. Па веројатно ќе биде во тој стил, треба да размислувам паметно – рече пејачката.

За време на реалните шоуа, таа постојано и велеше на Луна дека ќе ги разбере нејзините постапки кога ќе стане мајка, па на прашањето дали нешто се сменило во нивната врска и дали Луна сега разбира одредени ситуации поради кои се судри со неа.

Фото Инстаграм

– Секоја мајка го кажува тоа, ми рече неколку пати: „Па, само сега те разбирам за некои работи“, тоа е нормално, сите треба да го почувствуваме тоа на своја кожа. Мајка ми исто така ми велеше: „ќе видиш некои работи само кога ќе го имаш своето дете“. Не и кажувам на Луна, но гледам дека таа самата го сфаќа тоа и ја чувствува таа чудна љубов што полека ја обзема и ќе биде се поголема и поголема – изјави Анабела.

Фото Инстаграм

– Имаме одлична врска, ми се допаѓа што ме прашува за сè, ми верува и сака да ме слуша, имав три бремености, последните седум години не се многу далеку,  многу често разменуваме совети – заклучи Анабела.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close