Кафе муабет

Со ова издание Каролина Гочева го “запали” Белград: Сите зборуваат за овој фустан- пејачката ги маѓепса присутните со својот изглед

Каролина блесна на доделувањето на MAC наградите...

Македонската убавица Каролина Гочева во раните 2000-ти, беше едно од најпрепознатливите имиња во регионот.

фото Фејсбук/Каролина Гочева

Нејзиниот раскошен глас се слушаше далеку, а сите ја паметиме по соработката со непреболениот ангел, Тоше Проески со кој ги испеа песните „Помогни ми“ и „Немир“.

фото Фејсбук/Каролина Гочева

Тие двајца беа едни од најпознатите македонски ѕвезди во регионот.

фото Фејсбук/Каролина Гочева

За жал, кариерата на Тоше ја прекина сообраќајна несреќа во која го загуби животот, но таа ја продолжи својата серија на успеси.

фото Фејсбук/Каролина Гочева

Каролина продолжи да реди успеси, но многу повеќе го промовираше својот музички вкус во Македонија, а публиката во регионот немаше многу можности да ја види.

фото Фејсбук/Каролина Гочева

Каролина Гочева пред неколку дена беше една од многуте ѕвезди кои се појавија на доделувањето на MAC наградите и воодушевија со својот стајлинг.

фото Фејсбук/Каролина Гочева

Пејачката за таа прилика облече проѕирен долг фустан со длабоки шлицови и шлицови на ракавите и длабоко деколте.

фото Фејсбук/Каролина Гочева

Каролина покажа дека и понатаму одлично се грижи за својот изглед и изгледа феноменално.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Посебен детал беше ефективната огрлица со сини детали која и на целата комбинација и даде екстраваганција која е со македонски потпис (Марјан Бебекоски).

фото принтскрин

Пејачката целата комбинација ја дополни со шпиц чевли во зелена и сина боја.

фото принтскрин

Фустанот кој го носеше Каролина е со потписот на македонската дизајнерка Јована Филиповиќ и сите се согласни дека пејачката во него изгледаше феноменално.

фото принтскрин

Што се однесува до фризурата, Каролина ја крена косата нагоре и уште повеќе го истакна нејзиното прекрасно лице со есенцијалната шминка која се состоеше од сина сјајна сенка.

фото Фејсбук/Каролина Гочева

Новинарите ја праша за нејзиниот интерес за етно музиката и дали е задоволна од нејзинте последни музички проекти во овој жанр, на што Каролина одговори:

фото принтскрин

„Всушност издадов два албуми, во етно џез фазон, и многу сум задоволна од нив. Тоа кај нас помина многу успешно, има песни што останаа за сите времиња, така што навистина сум горда на овие мои проекти“.

фото принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close