Бременост

Со низа фотографии Антониа Гиговска го откри полот на бебето: Ситно брои до породувањето- доби низа комплименти за својот изглед

Одлично и годи бременоста...

Антониа Гиговска е еден од најдобрите вокали кај нас, а пред извесно време со својата публика сподели многу убави вести.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

Имено Гиговска е бремена и со нетрпение го очекува моментот кога ќе стане мајка. На барање на нејзините фанови, Антонија и нејзиниот партнер решија да го откријат и полот на бебето па така со низа фотографии јавноста дозна дека парот очекува момче.

фото инстаграм/Антонија Гиговска
фото инстаграм/Антонија Гиговска
фото инстаграм/Антонија Гиговска
фото инстаграм/Антонија Гиговска
фото инстаграм/Антонија Гиговска

„Нашиот неодолив капетан е на пат. Едвај чекаме да те запознаеме“ – напиша Антониа во описот на фотографиите кои ги сподели на Инстарам.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

Да потсетиме, Антониа токму на нејзиниот роденден ја сподели веста дека го кажала судбоносното ,,да’’, истовремено споделувајќи и дека е бремена.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

,,Малечко мое, отсега секој мој роденден ќе го славиме заедно.’’ – напиша Гиговска под фотографиите кои ги објави тогаш на Инстаграм.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

На фотографиите можевме да видиме среќен дечко кој позира со тестот за бременост во уста.

Имено, станува збор за новиот избраник на Антониа, младиот музичар Роберт Спасенцовски.
Инаку Роберт познат под прекарот Џокер, е дел од нејзниот бенд, и периодот наназад често објавуваа заеднички видеа на Инстаграм.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

Пред извесно време младата пејачка можевме да ја забележиме и на модната ревија на дизајнерката Ива Спасовска.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

Младата и згодна трудница дефинитивно ги украде погледите на присустните со нејзиното издание.

,,Си добив и комплименти дека сум многу убава трудница, па си викам што убаво било да прошеташ со стомаче. Да живее комбинезонот, немам сега многу избор“ – напиша Антониа на Инстаграм споделувајќи низа фотки.

фото инстаграм/Антонија Гиговска

Очигледно бременоста и годи, Гиговска изгледа прекрасно!

фото инстаграм/Антонија Гиговска
фото инстаграм/Антонија Гиговска
фото инстаграм/Антонија Гиговска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close