Кафе муабет

Со нетрпение чекавме да облече фустан: Ана Брнабиќ во розево- еве зошто важи за една од најдобро стилизираните политичарки!

Остана доследна на својот стил...

Српската премиерка Ана Брнабиќ има свој препознатлив стил, и за секоја пригода одбира деловна комбинација на која додава некои впечатливи лични детали или специфични бои на сакоа во кои најдобро се чувствува.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Премиерката на Србија речиси никогаш не отстапува од својот препознатлив стил, па така беше и сега.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Таа остана доследна на својот стил и при нејзината најнова средба, со амбасадорката на Република Кина пред неколку дена.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Ана Брнабиќ за оваа прилика одбра нежна нијанса на розево сако, а како и во сите претходни комбинации кои ги носеше, незаменливи беа панталоните и чевлите. Колку и да изгледа едноставно, стајлингот на српската премиерка е секогаш внимателно осмислен, а таа дури во една прилика откри дека нејзината сопруга Милица Ѓурѓиќ често ја стилизира за јавни настапи.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Додека стилот на Ана Брнабиќ речиси секогаш се карактеризира со опишаните парчиња облека, нејзината партнерка е далеку порелаксирана во комбинирањето и за разлика од премиерката, многу поретко може да се види во панталони, иако во неколку ситуации решила да парира на нејзината избраничка.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

„Не знам брендови. Милица ми купува се. Навистина не знам“, изјави Ана во емисијата „Амиџи шоу“.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Односот на Ана Брнабиќ и Милица Ѓурѓиќ е како и секоја друга врска, но поради некоја посебна причина се многу интересни за медиумите. Секоја нивна акција не може да помине незабележано.

фото принтскрин

Ана и докторката не ја кријат љубовта, напротив премиерката на Србија секогаш е многу среќна и се чувствува убаво кога зборува за својата емотивна партнерка во медиумите, а речиси никогаш не заборава да го спомене и синот Игор кој е центар на нивниот свет.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Свадбата на Ана Брнабиќ и Милица инаку е неизбежна тема која и по 15 години заеднички живот ја интригира јавноста, а неодамна се наметна во документарниот филм „Ana je tu“. Во авторската, всушност дипломска работа, на новинарот Адам Сантовац, а премиерката отворено зборуваше за ЛГБТ заедницата на која и припаѓа, а која, според мислењето на нејзините членови, не е доволно застапена, а се осврна и на денот на нејзината венчавка со Милица.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

На новинарско прашање дали е точно дека во еден од градовите каде истополовите бракови се законски регулирани, Њујорк, Рочестер или Вашингтон, се заколнала на вечна љубов кон Милица Брнабиќ рече:

фото принтскрин

– Не, не е вистина. Слушнав и дека сме се венчале, но тоа не е точно. Во врска сме над 15 години, но не сме во брак. Последното нешто што би го направила е да си дадам поголеми права од кој било граѓанин на Србија. Јас никогаш не би го направила тоа. Тоа е спротивно на сите мои принципи. Верувајте, попрво би се убила – посочила премиерката која и покрај тоа што законски не го регулирала односот со избраничката ужива и прави планови за иднината.

фото инстаграм/Ана Брнабиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close