Кафе муабет

Со неа е во брак скоро 20 години- погледнете каква убавица е сопругата на Милан Калиниќ!

Она што неговата сопруга е во минијатурен костум за капење дефинитивно привлече најголемо внимание...

Милан Калиниќ е еден од најбараните актери во Србија, важи и за еден од најплатените во својата професија а напорно работи на многу претстави.

Фото Инстаграм/kalinic.milan72


Тој не крие дека е заљубен до уши во својата сопруга.

Слободото време секогаш го поминува со своите две деца и сопругата, Сандра со која ужива во хармоничен брак речиси 20 години а неколку пати истакна дека е заљубен како и првиот ден.

Фото Инстаграм/kalinic.milan72
Фото Инстаграм/kalinic.milan72

Тие сега заминаа на семеен одмор во Занзибар, од каде тој се огласи и сподели неколку фотографии со своите следбеници на Инстаграм.

Она што неговата сопруга е во минијатурен костум за капење дефинитивно привлече најголемо внимание.

Фото Инстаграм/kalinic.milan72

Сандра го гушкаше Милан додека тој ја држеше за ногата, а во таа позиција ги истакна нејзините атрибути.

Фото Инстаграм/kalinic.milan72
Фото Инстаграм/kalinic.milan72
Фото Инстаграм/kalinic.milan72

– Сакам кога убаво изгледа и кога другите гледаат во неа. Нормално, би ми сметало кога некој би се обидел да и пријде над границата на нормалата и доброто воспитување, но зошто би било лошо ако на културен начин реагира на згодна жена, како што воглавно и јас правам.

Тоа го сфаќам како комплимент. Мојата жена има 40 години, речиси 20 години сме заедно, и жаргонски кажано таа е „топ риба“.

Фото Инстаграм/kalinic.milan72
Фото Инстаграм/kalinic.milan72

Сандра е една од најженствените, „најдамските“ и најзгодните Београѓанки. Каде и да се појавиме таа или е најубава ии меѓу трите најпривлечни.

Тоа за вистински маж кој е сигурен во себе, а пред се оној кој си ја сака сопругата, може само да му годи, рекол гордо Милан.

Фото Инстаграм/kalinic.milan72
Фото Инстаграм/kalinic.milan72
Фото Инстаграм/kalinic.milan72
Фото Инстаграм/kalinic.milan72
Фото Инстаграм/kalinic.milan72

Но Милан во една прилика откри дека во нивниот брак имало и тешки ситуации кои со заеднички сили успеале да ги пребродат.

Фото Инстаграм/kalinic.milan72
Фото Инстаграм/kalinic.milan72
Фото Инстаграм/kalinic.milan72

– Нормално, имаше тешки секунди, но поради оние убавите секој би ги повторил. Кој би кажал дека оној кој опостојано тврдеше дека бракот е „ненормална појава“…

Фото Инстаграм/kalinic.milan72

Истото го кажувам и денес, но многу е важно на што сме научени. Не одиме голи на улица бидејќи сме научени тоа да не го правиме, но на нашите предци тоа им била нормална појава.

Кога од повеќе аспекти ќе го набљудуваш бракот, доаѓаш до заклучок дека тоа не е нешто што на нас ни е блиско, поготово на мажите.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close