Кафе муабет

Со неа беше во брак пред Лепа Брена: Ова е првата сопруга на Боба Живојиновиќ (ФОТО)

Тие се во добро семејни односи...

Поранешниот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ пред бракот со пејачката Лепа Брена беше во брак со Зорица Десница. Заедно го добија синот Филип, а се разделија неколку години подоцна.

фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Десница подоцна се омажи за поранешниот кошаркар Иво Накиќ со кој доби син и ќерка и се пресели во САД, а Боба се ожени за најпознатата пејачка на Балканот и со неа доби два сина Виктор и Стефан.

фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

И покрај разделбата, Боба и Зорица останаа во добри односи, а Брена и Зорица се исто така во пријателски односи.

Фото Инстаграм/ Филип Живојиновиќ
Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

И додека едни велеа дека Брена наводно била причината за пропаѓањето на бракот на Зорица и Боба, други зборуваа за неа со почит, бидејќи таа секогаш била тука за Филип и го гледала буквално како да му е родена мајка.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Имено, пред извесно време Лепа Брена објави фотографија од семејниот ручек каде Боба и таа беа заедно со Иво и Зорица Накиќ.

фото Инстаграм/Лепа Брена

– Семејството – стои во описот на фотографијата, која јасно говори за врската на Лепа Брена и првата сопруга на Боба.

фото инстаграм/Лепа Брена

Филип, синот на Боба и Зорица се ожени со пејачката Александра Пријовиќ во 2018 година, а снимките од венчавката покажаа дека поранешните партнери можат да им послужат како пример на другите во нивните врски.

фото инстаграм/александра пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

Боба тогаш изјавил дека отсекогаш сакал ќерка и дека желбата сега му се исполнила додека Брена на социјалните мрежи јавно им ја честита свадбата.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Боба и Брена пред две години беа и на крштевката на синот на Филип, Александар, а Живојиновиќ и Накиќ често поминуваат време заедно на патувањата.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Јавноста често пати ја нарекува Пријовиќ, снаата на Лепа Брена, но тоа не е навистина така бидејќи Брена не е вистинска мајка на Филип.

фото инстаграм/Лепа Брена

Филип Живојиновиќ често објавува фотографии на Инстаграм со неговата мајка, која, како што вели, е неговата најголема и безусловна љубов.

Фото Инстаграм/ Филип Живојиновиќ
Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ
фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ
фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ
Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close