Кафе муабет

Со години е на фолк сцената, а сега тешко дека ќе ја препознаете- Маја Маријана направи голема промена, сите коментираат за ова!

Доби низа комплименти...

Пејачката Маја Маријана долго време е верна на црната коса, а сега тотално го промени имиџот но сепак ја задржа бојата.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

Многумина на почетокот не ја препознаа пејачката. Долгата коса Маја ја замени со кратка коса со шишки, а нејзината нова фризура предизвика бројни коментари на социјалните мрежи.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

Меѓу оние на кои им се допадна промената беше и пејачката Драгана Мирковиќ која и упати комплименти.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

„Непрепознатливо“, „Нова фризура“, „Голема промена“, „Како Злата Петровиќ“, беа само дел од многуте коментари на Инстаграм.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

Да потсетиме, Маја неодамна ја опиша најлошата тезга што ја памети.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

-Никогаш нема да заборавам една свадба, неколку познати пејачи пееја три дена без престан и на крајот никој не ни плати. Тоа беше многу одамна, пред 29-30 години, таму се случија многу лоши работи, ни хонорар не добивме, три дена пеевме бесплатно. Невестата и младоженецот побегнаа од селото, преку поле, претпоставувам. Сите останавме без хонорари, посочи Маја…

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

Инаку фолк-пејачката Маја Маријана ги изненади своите колеги на една приватна прослава кога се појави рака под рака со своето 15-години помладо момче, кошаркарот Ненад.

Не се огласила некое време, а потоа открила дека згодниот Ненад и ги свртел плановите што се однесува до љубовта.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

– Одам на натпревари со него, навиваме заедно, тој има своја професија, јас ја имам мојата, така треба да остане.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

Тој е висок човек, висок е два метри, јас сум до него како патка. Се запознавме случајно преку пријател, не размислував за љубов, раскажа Маја за српските медиуми.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

Фолкерка има јасен став кога станува збор за разликата од 15 години меѓу нив.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

 

-Па, зошто секогаш да се занимаваме со броеви? Признавам бројки само на работа, па математика и пари се тоа, а кога станува збор за љубовта, тогаш тие не постојат за мене – рече таа.Инаку позната фолкерка стави крај со љубовта откако нејизниот поранешен вереник ја претепа Маја Маријана.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

Видно потресена, во солзи и со модринки по лицето таа се јавила во Брза помош која ја пренела во Ургентниот центар во Белград.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

– Веднаш рече дека мажот ја тепал. Изгледаше страшно, лицето и беше изобличено – вели извор од Ургентниот центар за „Блиц“.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

По прегледот од неврохирург и снимање на главата утврдено е дека на пејачката и се нагмечени јагодичните коска и черепот, по што била префрлена на максилофацијална хирургија.

ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм
ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм
ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм
ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм
ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм
ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм
ФОТО: Маја Маријана / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close