Новости

СОСЕМА ПОИНАКВА ОД ЈЕЛЕНА: Оваа атрактивна црнка е првата љубов на Ѓоковиќ- со неа бил пред да се ожени!

Новак Ѓоковиќ денес е во брак со Јелена Ѓоковиќ...

Број еден светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска е во брак со својата сопруга Јелан Ѓоковиќ и заедно ги имаат синот Стефан и ќерката Тара.

Но некако поранешните девојки на славни тенисери честопати излегуваат на насловните страници поради нивниот атрактивен изглед и бурниот живот.

Некои од нив сè уште се во фокусот на јавниот интерес, додека некои се во голема мера заборавени.

 

Но тоа не е и случај со Лидија, поранешната девојка на Ноле, атрактивната црнка која била негова прва љубов.

Пред Јелена, неговата сопруга Новак Ѓоковиќ се забавуваше со Лидија Поповиќ.

foto instagram

Таа всушност беше неговата прва девојка. Инаку, Лидија долги години работи како диџеј.

foto instagram
foto instagram

– Ноле секогаш беше внимателен и насмеан за време на нашата врска, но тоа беше кога тој немаше обврски како што има денес. Сега носи голем товар како познат човек во светот на спортот. Секако, Ноле не е папучар, тој е дружељубиво и момче со џентлменски манири, барем така го паметам – рече Лидија за „Еспресо“ во една прилика.

Како што може да се забележи од фотографиите Лидија е сосема спротивно од она што е Јелена.

Додека едната е атрактивна црнка, која позира со напрчени усни, задник во преден план и ужива во луксузен живот, Јелена е скромна, никогаш не го експонира своето богатство и е посветена мајка и сопруга.

foto instagram

 

Поради својата скромност таа и често пати беше критикувана, дека всушност не знае да ужива во целото богатство кое го поседува нејзиниот сопруг.

 

Неговата мајка Дијана Ѓоковиќ неодамна во една прилика проговори и за тајните од неговиот емотивен живот.

– Немаше време за забава. Повеќе беше на пат отколку дома. Ја запознав неговата девојка, мислам дека беше одбојкарка од Краљево. Подоцна ја запознавме Јелена и тоа е тоа. Немаше многу девојки, барем јас тие што ги знаев. Откако се ожени, не им се мешам во „нивната чорба“, тој одлучува. Околу исхраната не се сложувам со нив, но тој секогаш прави како што смета дека треба, рече Дијана Ѓоковиќ во емисијата „Мајки на шампионите“.

 

Во продолжение уште фотки од презгодната Лидија…

 

 

 

 

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close