Дом и семејство

СОСЕДИТЕ ОТКРИЈА СЕ: Еве како Андрија се грижи за сопругата и синот- само пофални зборови за новопечениот татко

Велат дека е многу позитивен...

Соседите на познатиот актерски пар од Баново брдо открија дека и двајцата се однесуваат културно, а повеќе пофалби имаа за однесувањето на актерот отколку неговата сопруга.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Андрија е лик за медал. Секогаш насмеан и духовит. Ништо не му е тешко. Често се фотографира со девојки пред влезот или во блискиот трговски центар. А неговата сопруга сето тоа го гледа со насмевка. И таа е слатка, но не е толку насмеана како Андрија. Некогаш ќе се намурти – рече постара дама пред зградата во која живеат Андрија и Сандра.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

-Толку се прекрасни што е тешко да се опишат со зборови. Секогаш љубезни. Андрија е секогаш расположен. Додека Сандра беше бремена, тој сам влечеше сè. Извади десетина кеси од гаражата, сам носи се. И кога го прашавме дали му треба помош, тој љубезно ни се заблагодари. Соседите од зградата често бараат од него да каже некоја шега и никогаш не му е тешко. Ако мене некој толку ме замара да му кажувам вицови сигурно ќе се правам дека не го гледам, но не и тој. Тој е прав весељак. Сандра е симпатична, но таа е сосема поинаков тип од него. Понекогаш мислиме дека е лута, но тоа е нејзиниот темперамент.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Ретко доаѓаат. Можеби за основни намирници. Андрија доаѓа така во опуштено издание. А потоа останува подолго отколку што треба, бидејќи сите сакаат да разговараат со него, да се фотографираат. Овие деца од околината често му пречеа да се сликаат со него, а многумина од нас често го прашуваат какви се некои негови колеги. Кога го снимаше „Андрија и Анѓелка“, многумина мислеа дека е во врска со Анѓелка. Беше навистина смешно, бидејќи постојано мораше да кажува дека тие се само колеги и пријатели. А потоа, кога сфатија дека навистина се само пријатели, му пречеа со прашањето дали Анѓелка е навистина смешна во приватниот живот, дали е толку фина – велат работниците од продавницата каде што пазарел Милошевиќ.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Еден постар господин пред продавницата истакнал дека е воодушевен од актерот.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

– Андрија е легенда. Млад, вреден, тој е гордоста на нашето маало. Многу ми е драго што добија син, долго време сакаа да имаат дете. Тоа ќе биде мал актер. Круша под круша паѓа. Таа е добра со него. Тие одат рамо до рамо. Но, се чини дека таа внимава на него, односно таа диригира. Но нека. Некој мора да го заузда неговиот младешки темперамент.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

На синот му го дадоа името Реља

Александра на свет го донела здраво и машко бебе. Наследникот на популарниот катер има 3 килограми и 300 грама, а Андрија и Александра му го дадоа името Реља.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Името Реља е традиционално на овие простори, и датира со векови нанзад. Знаечењето на името е „оној кој е вреден како злато“, „сјаен“, „ оној кој е полн со нергија“.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

За потсетување, Александра пред пордоувањето имаше мали компликации, па неодамна и Андреја откри колку неговата партнерка е силна и на нозе успеа да го надмине тој период.

ФОТО: Андрија Милошевиќ / Инстаграм

Актерите Андрија Милошевиќ и неговата десет години помлада партнерка Александра Томиќа во интервју за медиумите говореа за проблемите и компликациите со коишто се соочиле.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Тие гостуваа во ТВ емисија кај Мaрија Килибарда на телевизијата „Прва“ каде Александра откри дека во бременоста добила дијабетес, а Андрија не ја криеше гордоста за сопствената партнерка:

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

-Таа сè поднесе херојски. Мошне е дисциплинирана. Јас сум мошне мрзелив. Мислам на храната и воопшто на организацијата на животот. Таа води сè, а јас ги извршувам тешките задачи. Оние физичките работи. Донеси, однеси, вози – вели Андрија, пренесува Telegraf.rs.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Александра, пак, проговори за тоа како се справува со дијабетесот во бременоста:

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

-Морам да водам сметка за калориите. Затоа што во бременоста добив дијабетес и се надевам дека е само привремено.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Велат дека тоа е честа појава. Не би сакала многу да кревам врева за тоа, но мора многу да се внимава за внесувањето јаглехидрати, малку да се намали, искрено открила таа.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
Фото Инстаграм/Алекдсандра Томиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close