Кафе муабет

Соседите на Тања Савиќ открија непознати детали: Нема да верувате каква е во приватнот живот- ова никој не го знаеше за неа

Таа ужива во друштво на синовите...

Пејачката Тања Савиќ успеа да изгради завидна кариера а за тоа неколку пати зборуваше и Саша Поповиќ кој истакна дека има многу хитови и дека публиката ја обожава.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Соседите на пејачката прозбореа за српските медиуми и имаа само пофални зборови за неа.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Тања е препознатлива по нејзината природната убавина и насмевката која секогаш ја краси. Екипата на „Супер ТВ“ го посетила нејзиното родно Смедерево, а соседите немале ништо друго освен пофалби за неа.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Тања е една од најпопуларните соседи овде. Сè уште не сум ја видел нерасположена или без насмевка. Жената плени со добрина и харизма. Со задоволство одговара, дури и застанува да разговара ако има време – рекол соседот и додал:

фото Инстаграм/Тања Савиќ

-Ја гледам најмногу во друштво на нејзината сестра и синовите. Искрено, сите овде коментираме дека е штета ако не се премажи. Не треба да се навраќа на минатото, ако еднаш било лошо, сигурно нема повторно да ја повреди таков луд човек.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Тања како вистинска домаќинка пазари за својот дом па пазарџиите кај кои редовно доаѓа исто така имаа само пофалби за младата пејачка.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Таа е наш редовен клиент, доаѓа со сестра и. И двете се многу љубезни и не се цинични. Тања знае да остави бакшиш и да не почести. Таа е жена која го разубавува денот со својата насмевка. Навистина немам ништо лошо да кажам за неа – истакнал еден постар човек кој работи како продавач на пазарот во Смедерево.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Жителите на родниот град на пејачката не ја кријат гордоста што Тања успеа и стана една од најголемите музички ѕвезди во регионот.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Еве, сите ние многу ја сакаме нашата Тањица. Горди сме на неа и нејзиниот успех. Уште од натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ знаевме дека еден ден ќе стане тоа што е сега. Нејзините синови се премногу слатки. Тие се прекрасно семејство, ги сакаме сите. Велат дека понекогаш е неодговорна кога е во прашање работата, дека не сака да снима, но изгледа дека се вразумила – вели една девојка, додека нејзината мајка додава:

фото инстаграм/Тања Савиќ

– Жал ми е што бракот не и успеа, бидејќи навистина мислам дека заслужува некој искрено да ја сака. Ми се чини дека уште ѝ недостига таа посилна половина, но дека вешто сака да го прикрие тоа.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Во блиското кафуле каде што Тања често пати знае да го испие своето кафе соседите со задоволство разговарале со новинарите за животот на пејачката.

фото инстаграм/Тања Савиќ

– Добра е, но не делува елоквентно, не ме сфаќајте погрешно. Можеше да биде наследничка на Цеца и Брена ако беше паметна. Поповиќ ја фаворизираше, но таа беше неодговорна, а потоа се пресели во Австралија. Таа има харизма и стас и глас, но одамна не ги користи паметно. Сега ја нема по разводот, но пристигнаа нови ѕвезди.

фото инстаграм/Тања Савиќ

-Ја гледаме без шминка, многу е опуштена и без комплекси. Таа е пријатна и многу поубава и позгодна отколку на телевизија. Изгледа како да не е пејачка, секогаш облечена лежерно. Таа е посветена на синовите, ги запишала во државното училиште овде. Секоја чест за тоа. На децата треба да им се всадат вистинскивредности, кои денес се подзаборавени, истакнаа соседите.

фото инстаграм/Тања Савиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close