Кафе муабет

Соседите на Милан Мариќ проговорија за актерот: Еве каков е идниот зет на Бјелогрлиќ надвор од театарот

За него имаат само пофални зборови...

Веќе со денови се пишува за љубовната врска на Милан Мариќ и ќерката на Драган Бјелогрлиќ.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Откако публиката дополнително се заљуби во него во филмот „Тома“, каде што тој ја играше улогата на познатиот пејач се појави информација дека актерот Милан Мариќ наводно бил во врска со Мија Бјелогрлиќ, ќерката на Драган Бјелогрлиќ.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Соседите на актерот, кој има големи успеси и на деловен и на приватен план, се воодушевени од неговото воспитување и откриваат дека во близина живее и семејството Бјелогрлиќ. Соседите додека зборувале за актерот имале насмевка на лицата, па јасно било дека го сакаат, особено оние постарите.

фото инстаграм/Милан Мариќ

– Само што се пресели во овој крај го забележавме. За разлика од многу јавни личности кои живеат во близина, тој е љубезен, насмеан и фин. Ретко може да се сретне таква јавна личност. Понекогаш оди по улица како мислиш дека не знае каде оди, – вели постарата госпоѓа и додава:

– Не го познавам лично и никогаш не сум му пришла да му кажам дека сум негов фан. Замислете, јасимам 70 години, и сум негов фан, навистина сум.

фото инстаграм/Милан Мариќ

– А Милан, да, да, живее во близина. Ама и Бјелогрлиќ живеат на, неколку улици оттука. Го гледав со девојка, но не знаев дека е ќерката на Бјела. Убава е и харизматична, одат рака под рака – рекла младата девојка и додала:

– Милан е фин тип, израснат меѓу тие актери, а ги има многу на овие простори. Луѓето го препознаваат откако излезе филмот „Тома“, деца се сликаат со него, тоа беше општа лудост некое време. Сите го фалат, но човекот не може да испие кафе на мир од случајните минувачи.

фото инстаграм/Милан Мариќ

-Тој е „кули“, го замолуваме да се фотографира со нас, ќе се согласи а потоа зборува на мобилниот половина час. Тој е апсолутно сладок. Некогаш го прашуваме за Биковиќ и Радоњиќ, но тој нема да каже ништо повеќе освен дека се одлични – вели една тинејџерка за Блиц.

фото инстаграм/Милан Мариќ

Еден господин пак кој е голем љубител на филмот и театарот, истакнал дека на Мариќ му предвидува голема кариера.

фото инстаграм/Милан Мариќ

– Придружував многу и пречекував генерации. Тој ќе биде вистински актер од помладата екипа, заедно со Биковиќ и Марко Јанкетиќ. Во близина живее и Петар Бенчина, а јас го гледав. И тој има потенцијал, но мислам дека нема храброст како овие. Тоа еднаш му го кажав на Милан. Изгледа како фин тип, а ако Бјела му е дедо, нема зима за него. Бјела живее во близина со семејството и е голем бизнисмен. Тој сериозно излезе од бизнисот на актери и мислам дека знае што прави – рече тој.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close