Кафе муабет

СОПРУГОТ МЕ ДОНЕСЕ ВО БЕЛГРАД ДА ПЕАМ И ИЗГРАДИВ УСПЕШНА КАРИЕРА- Гоца Божиновска откри детали од животот кој никој не ги знаеше!

Пејачката ќе се реализира во улога на баба...

Гоца Божиновска го прослави својот 56-ти роденден, а нејзиниот син Мирко Шијан прв и честиташе.

Тој на социјалните мрежи сподели фотографија во чиј опис напиша: Само една е мајка!

Деновиве Гоца минува низ многу тежок и емотивен период. Имено, таа неодамна дозна дека ќе стане баба и дека нејзиниот син Мирко Шијан чека дете со неговата девојка Бојана Родиќ.

Покрај тоа, мајката на Гоца е сериозно болна, па таа поминува поголем дел од времето со неа.

– Целиот свет што го мачи коронавирусот, јас се грижам за себе, но повеќе се грижам заради мајка ми. Ако треба да се заразувам, тоа е судбина, но поради неа, морам да се чувам. Мајка ми е многу болна, јас сум на релација Краљево-Белград, растргната сум на сите страни – рече Гоца, а потоа се сети на своето детство и растењето:

– Имав мирен дом, татко ми и мајка ми , се добри луѓе кои ме воспитаа како што треба, да бидам човек кога ќе пораснам, среќна сум што не сум дете на разведени родители.

Божиновска објасни и како дошла во Белград.

– Само сакав да напредувам, го сакав своето родно место, мислев дека ќе завршам факултет и дека ќе се вратам во Краљево да живеам, но оваа работа ме фасцинираше, почнав да пеам. Раде Вучковиќ ме одведе во Белград, отидов да пеам во еден ресторан, имаше ибарска магистрала и неколку барови – рече пејачката.
 

Се поднови со ботокс, пред да стане баба!

Пејачката искрено зборуваше и за нејзиниот син Мирко Шијан и нејзината врска со идната снаа Бојана Родиќ, но призна и дека направила ботокс, со цел да се освежи пред доаѓањето на внучето.

 

 

– Ставив ботокс на челото. Ќе бидам одлична баба, баба бабетина, како и да ме викаат! Со нетрпение го чекам тоа, иако Мирко никогаш не ми спомна брак и деца тој  многу се смири. Тој седи дома и е посветен на себе и на својата девојка. Ќе видиме дали е подготвен за родителство кога ќе се роди бебето. Не можам да зборувам за тоа, мојот Мирко секогаш ќе биде моето бебе за мене – вели пејачката.

 

– Јас и мојот покоен сопруг бевме максимално посветени на нашите деца, ќе биде одлично ако Мирко биде како нас. Сега останува на мене да се грижам за снаата секогаш да биде задоволна, ќе дадам се од себе да им помогнам што е можно подолго. Таа како да е родена во нашата куќа, имаме одлична врска. Јас се грижам за неа и постојано и велам да носи папучи да не и биде ладно – изјави фолкерката и откри дека планираат венчавка пред раѓањето на детето. – Пред бебето е планирана венчавка, нормално. Се надевам дека ситуацијата ќе го дозволи тоа. – вели Божиновска.

 

– Разговарав со мајката на Бојана, си посакавме една на друга, внучето да биде здраво и среќно цел живот. Не го запознав нејзиниот татко, полека, сè е сè уште свежо, деновиве ќе се сретнам и со него- вели пејачката и вели дека многу колеги и честитале.

– Џани прв ми честиташе! Тој беше навистина среќен, а потоа многумина од моите најблиски ми посакаа среќа – рече Гоца.

 

 

За потсетување Бојана Родиќ и Мирко Шијан за Божиќ решија да го израдуваат семејството и соопштија  дека го очекуваат своето прво дете, а оваа вест најмногу ја израдува неговата мајка пејачка Гоца Божиновска.

 

 

– Тие многу се сакаат и тоа е најважното за мене. Штом ќе донесете одлука да имате дете, значи се сакате. Тие се согласуваат толку добро, никогаш не сум ги чула да се расправаат, да имаат проблеми, да доаѓаат и да си одат … Мирко се смени за 360 степени. Тој ми е смешен.  Тој рече: „Мамо, сега мора оваа соба да биде за бебето, јас му реков вие бирајте која соба ќе биде за бебето. Тој почна да бира каква боја ќе бидат sидовите, но јас му реков да не го прави тоа додека не го открие полот на бебето“ – рече Гоца.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close