Кафе муабет

Сопругата на познатиот фолкер објави фотографија а тоа што го напиша ги шокираше сите- никој не го очекуваше ова од него!

Тие се венчаа на Денот на вљубените..

Јелена Радановиќ, сопругата на пејачот Слобa Радановиќ, на социјалните мрежи сподели сцена од домот која на многумина им се допадна, па со овој потег предизвика вистинска лавина од коментари.

ФОТО: ATA Images

Таа покажа како нејзините деца од претходниот брак си играат со Слобода, а нејзината порака ќе ве растопи…

-Да можеа моите деца да бираат, би го избрале Слоба… – напишала Јелена во описот на убавото видео.

фото архива

Инаку она што ја шокираше јавноста пред неколку дена е информацијата дека Јелена заедно со нејзината сегашна кума Мира водела фан страна посветена на Слоба и Луна, а овие наводи прв ги демантираше Радановиќ на неговиот настап пред неколку дена.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Набргу потоа проговори и Јелена.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

– Не се точни информациите дека јас сум била една од главните администратори на навивачката група која ја поддржувала љубовта на Слоба и неговата тогашна девојка Луна Џогани, ниту дека сум ја водела фан страната со сегашната кума. Изнесените информации се целосно невистинити – порача таа преку нејзиниот профил на Инстаграм.

фото телеграф.рс

Да потсетиме, пејачот Слоба Радановиќ на Денот на вљубените го кажа судбоносното „да“ на својата долгогодишна партнерка Јелена Ѓуричанин.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Имено, тие двајца се венчале во манастирот Дубница во Златар, кој бил изграден во петнаесеттиот век.
Јелена за овој посебен ден избра бела венчаница од тантела, а сите присутни коментирале дека изгледа прекрасно, како и дека блеска од среќа, пренесува Телеграф.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Освен невестата, вниманието на присутните го привлече и Радановиќ.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

На венчавката освен кумовите и блиските роднини присуствуваа и децата на Јелена од првиот брак.

Свадбата била во кругот на семејството, а мајката на Слоба, Драгиња е пресреќна поради новата снаа.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

„Многу сум задоволна од невестата, знае да готви, знае се“, истакна Драгиња Радовановиќ, која очекува внуче од Слоба и Јелена.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

И за Јелена и за Слоба ова е втор брак.

Првиот сопруг на Јелена, со кој има две деца, е бизнисменот Игор Марковиќ, кој живее и работи во странство и, како што изјави претходно за медиумите, од самиот почеток ја поддржува романсата меѓу поранешната сопруга и Радановиќ бидејќи најважно за него е дека мајката на неговите деца е среќна и исполнета.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

-Јелена и јас не сме долго време заедно, иако се уште сме во брак. Таа долго време е слободна жена, па апсолутно нејзина работа е со кого се гледа – изјави Марковиќ пред три години.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Бившиот на Јелена тогаш откри дека двајцата имаат искрена врска, па меѓу првите дозна дека неговата поранешна сопруга се гледа со Радановиќ.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

– Ние двајца сме во добри односи и веќе разговаравме на таа тема. Немам ништо против нејзиниот избор, таа е мајка на моите деца и сакам да биде среќна. Навистина не го знам нивото на нивната врска, знам само дека се гледаат- изјави тогаш Игор за Информер.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Марковиќ имаше можност да се запознае со популарниот пејач и за него има само пофални зборови.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close