Дом и семејство

Солзи радосници: Биљана Јевтиќ и Аца Илиќ споделија среќни вести- честитки пристигнуваат од сите страни

Иван го прослави својот роденден...

По цели 12 години борба за потомство Биљана Јевтиќ и Аца Илиќ го добија синот Иван кој се роди во 1999 година и е круна на нивната љубов.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Брачната двојка не крие дека тој им е целиот свет, па покрај работните обврски на прво место ги става потребите на синот.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Тие се посветени на своето единствено дете на кое се бескрајно горди. Иако е дете на познати и успешни родители, тој секогаш се трудел да живее скромно, а барем засега не го привлекува животот пред камерите, туку се посветил на студиите.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

И покрај тоа што патот до потомство беше трнлив, сепак Аца и Биља не го разгалија својот син единец, напротив, го научија да ги цени вистинските вредности, да ги почитува постарите, да биде разумен и дека факултетот вреди злато.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Во согласност со тоа, Иван Илиќ тргна на вистинскиот пат, студира Правен факултет и е на прагот на магистратура. Тој е во хармоничен однос со родителите, размислува многу коректно, а семејниот дом е неговото скривалиште од сите проблеми и предизвици.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

И покрај тоа што веќе е возрасен, синот на познатата естрадна двојка најголемата утеха ја наоѓа во прегратките на родителите, додека тој лично ја користи секоја прилика да им нацрта насмевка на лицата.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Наместо да биде опкружен со пријатели, Иван го прослави својот 23 роденден, поточно на полноќ, со родителите а ги дувна и свеќите на роденденската торта и со традиционална роденденска песна ги израдува родителите:

фото принтскрин/Инстаграм

– Ќе почнеме со традиционална слика, па кој сака да честита, повелете – напишал наследникот на Биља и Аца, кој добил честитки од бројни пријатели и секако од многу девојки.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Биљана во една прилика откри дека Аца и таа подеднакво се вклучени во одгледувањето и воспитувањето на синот, но дека таа е построга. Исто така, славниот пар откри дека нивниот син е музички талентиран како неговите родители, но дека се уште не размислува да тргне по нивните стапки.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

– Синот Иван порасна во момче, не е срамежлив, но не сака премногу да се експонира со нас. Музикален е, добро пее, кога беше помал учествуваше на некои натпревари, но поп не го интересира. Тој ќе избира што ќе прави, а сега најмногу го интересира историјата. Мило ми е што во налетот на квази-песните, мојот Иван слуша квалитетна музика, домашна и странска, без разлика на жанр. Има одлично уво, знае да процени кој добро пее или свири. Слуша и народна музика, знае многу авторски композиции. Верувајте ми, тој знае повеќе песни од татко му. Се случувало Аца да му се јави на телефон од настап и да го праша за одредена песна, како оди – откри пејачката.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

– Ние сме обично семејство. Меѓутоа, времињата се такви што нормалноста е ставена во втор план и речиси сите копнееме по неа. Денес, ако нема разводи, скандали или тепачки, медиумите нема ни да ве погледнат, а ние не ни помислуваме да измислуваме такви работи за да бидеме „мегаексклузивни“. Впрочем, тоа би било против нашето воспитување и морал. На возраст сме кога ни треба мир – скромен беше Аца Илиќ.

фото стори.рс

Неодамна пак во медиумите имаше и вест дека нејзиниот син Иван ќе се жени, но пејачката ги демантираше ваквите вести.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

– Морам да демантирам! Синот не се жени, ќе има веселби, но рано е за тоа. Тоа се празни приказни. Ја донел девојката на слава и за тоа веднаш се пишувало. После тоа ми се јавија пријателите да ме прашаат зошто го кријам бракот на син ми. Таман работа да кријам такво нешто, убаво и нормално е што сите ќе знаат кога ќе се случи. Мојот син моментално завршува факултет, се забавува и ужива, но ништо од свадба – открила пејачката.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close