Кафе муабет

СОВЕТ ВРЕДЕН ЗЛАТО: Таткото на Рада Манојловиќ јасно кажа што мисли за нејзиното ПОМИРУВАЊЕ СО МИЛАН

Изгледа гласините се вистинити...

Веќе подолго време се шушка дека Рада повторно е во врска со нејзиниот колега и поранешно момче Милан Станковиќ, а ваквата вест очигледно е точна.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Иако тоа речиси никој не го очекуваше, сепак тоа се гледа и од реакцијата на семејството на познатата пејачка кое одлично ја прими веста.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Имено, според тамошните медиуми, таткото на Радмила Манојловиќ ја поздравил веста дека Рада се вратила кај Милан, а кога неодамна се појавила во нејзиното родно село Четереже, ја искористил приликата да седне со ќерката и да разговара сериозно со неа и ја предупредил да не ја прави истата грешка мислејќи на претходниот пат кога раскинала со Милан.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

-Рада многу го израдувала својот татко кога му кажала дека се смирила со Милан, кој сега е сосема друг човек, се свртел кон верата и Бога и многу често посетува манастири каде што престојува неколку дена. Не му пречи ни да го прави тоа, туку го поддржува во сето тоа бидејќи забележува колку му се допаѓа. Рада неодамна го посети Четереж, но без Милан, бидејќи тој тогаш бил пет дена во манастир. Таткото на Радмила Манојловиќ, Раде го искористил тоа за да разговара со својата ќерка – изјавил близок извор на пејачката и додал дека многу се плашел неговата ќерка да не остане сама, па ја притиснал што побрзо да се омажи за Милан.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

-Таткото на Радмила Манојловиќ и рекол дека нема потреба да се одолговлекува со врската. Нагласи дека може да остане сама и немажена ако остане без Милан, се чувствува како да е фрлена клетва врз неговата ќерка бидејќи нема начин да се омажи. Не може да се помири со фактот дека сите претходни врски на Рада се долги, но дека ќе раскинат токму кога ќе се појави прашањето за бракот –  изјавил изворот и навел дека таткото на Радмила Манојловиќ е нетрпелив да разговара и со Милан.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

– Раде ќе разговара со Милан во првата прилика кога ќе го посети, а верувам и дека ќе му каже да не чека премногу долго на одлуките на Рада, туку да почне да ја планира венчавката – заклучил извор близок на пејачката.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Инаку пред неколку дена Рада конечно реши да проговори за насловите во медиумите дека раскинала со Харис Берковиќ.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Имено, Рада истакнува дека секогаш има насмевка на нејзиното лице без разлика што и се случува во животот и дека тоа е нејзин заштитен знак.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

– Не би го коментирала тоа сега, ќе има време. За се ќе зборуваме нареден пат – заврши Рада.
Рада очигледно не сакаше пребрзо да коментила било што за раскинувањето и помирувањето, најверојатно бидејќи се уште врската со Харис е на стаклени нозе.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Харис пак пред неколку дена сподели фотографија со неа и така ги подгреа озборувањата дека и дале втора шанса на љубовта. Иако се пишуваше дека Харис наводно не можел да го поднесе влијанието на Милан Станковиќ над Рада, сепак изгледа решил да се бори за својата сакана.

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Берковиќ и Манојловиќ наскоро ќе застанат заедно на сцената во еден клуб, каде имаат закажан настап.
Сепак, тие двајца се уште не се следат еден со друг на Инстаграм што веројатно е договор на двојката, така што во иднина нема сите лесно да дознаат кога следниот пат ќе се скараат.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
фото инстаграм/Рада Манојловиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close