Кафе муабет

Снежана Ѓуришиќ откри зошто нема да се омажи со Вања: Мора да постојат граници, јас нема да ги преминувам!

Пејачката вели дека живеат убав и хармоничен живот...

Пејачката Снежана Ѓуришиќ привлекува големо внимание во јавноста со сегашниот љубовен живот во кој ужива со својот почитуван гинеколог и акушер, д-р Вања Милошевиќ.

Пејачката со години е во врска со Вања Милошевиќ, но ретко зборува за врската во јавноста. Таа истакна дека бракот и документите се сосема неважни, бидејќи тие уживаат во љубовта…

фото мондо.рс

“Вања е позната личност во доменот на неговата професија, појавувајќи се во медиумите. Нашата врска е нешто што е приватно, каде одиме, одиме заедно, правиме договор. Сè што работи како што треба.” “Знаеме која е вредноста и што е важно.Бракот и документот е неважна, и двајцата размислуваме така. Јас бев во брак 36 години и кога го загубив сопругот мислев дека љубов никогаш повеќе нема да се случи. Фала му на Бога што се случи, уживавме во ова, формалностите се секундарни, не се важни “, рече Снежана.

фото инстаграм

Пејачката сега реши и да прокоментира за сите натписи, па ја откри вистинската за нивната врска.

На прашањето да ја опише нивната врска, таа одговори на следново:

– Тоа е мојата приватност. Јасно ми е дека и двајцата сме јавни личности, но има граници и нема да ги преминувам.

фото инстаграм
фото инстаграм

Дали планирате да стапите во брак?

– Ние сме возрасни, успешни луѓе, функционираме хармонично и мислам дека тоа е поважно од хартијата.

Неодамна беше коментирано дека некои од вашите колеги се љубоморни на вашата врска, па тие им кажаа на медиумите неколку лаги за вас двајца, имате ли коментар за овие контроверзни ситуации?

– Едноставно не коментирам. – кратко одговори пејачката.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

„Зошто луѓето треба да упаѓаат во туѓ живот? Срамота е да се зборува на грд начин за некој што се однесува пристојно и не прави ништо лошо. Јас и Вања сме возрасни и уживаме во врска која никогаш не загрозува никого, а мојата пристојност, воспитание и верувања не ми дозволуваат да искажам нешто повеќе, ниту пак сакам “, изјави Снежана.

фото инстаграм

Во една прилика таа откри дека Вања и се допаднал бидејќи бил голем џентлмент, но ја освоил и со изгледот, а подоцна се родила и љубовта и сега нема никакви проблеми.

фото инстаграм

– Во ниедна секунда не беше нападен, ни безобразен, ниту во нешто да претеруваше. Тој начин и пораки, тоа е вонсериски. Мислам дека тој е нешто најубаво, ова денес не е ништо, ова модерно додворување. Кај младите сега има проблеми со недостиг на комуникација, и затоа јас сум прибилигирана што на свои години доживеав некој така шмекерски и џентлемеснаки да ми се додворува и да ми се случи љубов, шо не е ни малку честа појава, истакна пејачката.

фото инстаграм

Инаку Снежана Ѓуришиќ со децении е присутна на музичката сцена, меѓутоа ретко говори за својот приватен живот.

„Ги сакам сите мои песни. Внимателно избирам песни, целата своја кариера, учествувам во процесот на создавање и се водам од емоции, кои никогаш не лажат. Нема мој хит што сум уморна да го изведам, рече во интервју за Магазин Ин, минатата година.

фото инстаграм
фото инстаграм

Јас сум работохолик и сум воспитана на начин на кој знам дека напорната, чесна и честа работа, секогаш ќе се исплатат. Ми недостасува публиката, контактот со луѓето, музиката, микрофонот, ми недостасува она за што се одлучив во мојот живот.

фото инстаграм

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close