Кафе муабет

Снаата на Цеца повторно ги собра сите погледи: Бремената Богдана мами воздишки со овој стајлинг

Ужива во бременоста...

Семејството Ражнатовиќ годинава ќе стане побогато за уште еден член. Имено Богдана и Вељко го очекуваат својот втор син.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Богдана Ражнатовиќ која е во петтиот месец од бременоста сега повторно е тема број еден во медиумите.

фото Ata Images

Имено поубавата половина на Вељко, за неколку месеци ќе роди момче кое решиле да го крстат Крстан.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

– Со Божја помош за неколку месеци доаѓа Крстан Ражнатовиќ. Фала му на Бога и на мојата најдобра сопруга – изјави Вељко во една прилика.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Богдана и Вељко одлучија нивниот втор син, да се вика Крстан, а потеклото на ова име потекнува од грчкиот збор stauros, што значи „крст“.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Инаку, ова име има значење и во нумерологијата, во која луѓето со името Крстан имаат потешка судбина и живот полн со пречки кои бараат голема борбеност и истрајност.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Бременоста на Богдана одлично и доликува а доказ за тоа е најновата фотографија на Инстаграм.Бидејќи ретко се појавува во јавноста, секое нејзино појавување како и фотографија која се појавува на социјалните мрежи е вистинско уживање за новинарите и сите го коментираат нејзиниот изглед во веќе поодмината бременост како и трудничкиот стил на Богдана Ражнатовиќ.

фото Ata Images

Оваа млада и многу посветена мајка најмногу сака да го поминува времето со семејството, а јавниот живот очигледно не ја интересира премногу, па токму поради оваа причина за многумина е интересна тема дали Богдана сега се здебели неколку килограми, каков е нејзиниот стил сега кога е во блажена состојба и дали и понатаму е привлечна како порано.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Бидејќи нејзиниот профил на „Инстаграм“ е заклучен, таа ги споделува своите објави со мал број пријатели, а најновата фотографија сведочи за нејзиниот совршен изглед и стил од кој не отстапува ниту за време на бременоста.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

За попладневните активности, шопинг и прошетка со своите најблиски, сопругот Вељко и синот Жељко, Богдана одбра удобна, но истовремено и ефикасна модна комбинација. Таа се одлучи за црни фармерки и совршен зимски капут во актуелна нијанса со интересен крој, под кој и се гледаше трудничкиот стомак.

фото Фејсбук/Богдана Ражнатовиќ

Стилот на Богдана Ражнатовиќ, како и речиси секогаш до сега, наиде на низа пофални зборови и сите се согласуваат дека избраниот аутфит одлично и прилега, а и бременоста исто така.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close