Кафе муабет

СЛАВИЦА ЧУКТЕРАШ СО ИТНО ОБРАЌАЊЕ: Коронавирусот ми остави трајни последици врз срцето- носам ХОЛТЕР, ми забранија вакцинирање!

Пејачката го прележа вирусот минатата година...

Пејачката Славица Чуктераш се зарази со коронавирус во јули минатата година, но иако сметаше дека најлошото помина, последиците останаа. Всушност, се покажа дека вирусот го загрози нејзиното срце и е причина за постојан замор што таа го чувствува.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

По посетата на лекар, Славица итно им се обратила на своите следбеници на Инстаграм, запознавајќи ги со нејзината состојба и апелирајќи до секој што се чувствува слично на неа да посети лекар.

Таа исто така ги предупреди луѓето да престанат да си играат и да протестираат, со оглед на сериозноста на ситуацијата во која се наоѓаме.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

– Сега бев на лекар, бидејќи чувствувам постојан замор откако ја прележав короната. Ми ставија холтер кој ќе го носам 24 часа. Поради короната што ја имав во јули, сè уште можам да го почувствувам вирусот, се закачи за моето срце и срцевото ткиво е засегнато. Што значи, оној што се чувствува уморен и слаб дури и по неколку месеци од короната, треба да оди да го провери своето срце, да види што се случува и јас дефинитивно не се опоравив од короната, иако мислев дека сум ја поминала. Според препораката на лекарот, моето тело не е подготвено за вакцина, бидејќи ако повторно дојдам во контакт со вирусот, секако дека не би било добро, бидејќи моето тело и срце веќе се оштетени.

Јас носам маска, дури и не ја вадам и кога сум во автомобил, дури и кога возам сама, премногу сум исплашена, не одам никаде, а вие не си играјте и не правете протести , глупости, бидејќи очигледно сите сме болни. Физичката активност ми е забранета до нов преглед. Можам да ги извршувам тие мали работи околу куќата, но не треба да дозволам да ми се случи тој прекумерен замор, што ми се случи затоа што мислев дека ете така, тоа е од ништо- рече Славица.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

Поради пандемијата со корона вирусот и Салвица како и нејзините колешки не настапува па слободното време го користи за создавање на нова музика, но и за одмор и уживање со својата ќеркчка.

Таа на својот Инстаграм профил постојано објавува нови фотографии, најверојатно веќе се поготвува нешто ново од пејачката…

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

Славица Чуктераш и претходно тврдеше дека има последици

Сепак, се уште не е јасно дали пејачката во овој момент се нашалила на своја сметка, но истакнала дека откако што имала корона вирус во јули, не слуша добро.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

 

Славица привлече внимание една објава од една нејзината докторка која често на Твитер дава корисни совети на нејзините следбеници, и изнесе податоци за испитувањето на слухот по прележениот корона вирусот.

Фолкерката беше меѓу првата која ја заинтересира оваа тема, па се пожали на докторката дека е глува.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

– Корона вирусот може да го оштети слухот. Клиниката во Ниш ја завршила студијата за испитување на слухот кај пациентите со ковид 19 и регистриан е пад на слухот на 4.000 и 8.000 Hz, открила докторката од Ниш, а Славица заклучила дека има проблем.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

– Значи, глува сум, хаос, кратко напишала пејачката о потоа се обрати јавно до своите пријатели.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм
ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

– За сите мои пријатели, да не се чудите повеќе што не ве слушам, и што постојано викам, а?, што? и не сум слушнала нагласила таа.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

Милица Тодоровиќ и Славица Чуктераш заедно го поминуваа времето во изолација откако и двете дознаа дека имаат коронавирус.

ФОТО: Славица Чуткераш / Инстаграм

„Се случи јас и Славица да сме позитивни во исто време. Таа остана кај мене во Белград, да не го пренесе вирусот на мајка си и на детето. Убаво се дружевме, малку се смеевме, плачевме, имаме многу снимки. Најголем страв е додека ги чекаш резултатите. Најтешко е кога го гледаш тој прозорец, кога луѓето доаѓаат, што им соопштуваат, јас почнав да плачам кога ги видов“, рече таа и им порача на сите да водат сметка, изјави Милица по оздравувањето.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close