Кафе муабет

Славење во домот на Јоксимовиќ: Јована сподели убави вести- Жељко пресреќен ужива во љубовта!

Може да се каже дека за него важи онаа поговорка колку постаро толку поубаво...

Жељко Јоксимовиќ важи за еден од најдобрите вокали на Балканот. Тој е миленик на женската публика, која го обожава не само поради неговите песни туку и поради изгледот.

Фото: Инстаграм/ Жељко Јоксимовиќ
фото инстаграм

Може да се каже дека за него важи онаа поговорка колку постаро толку поубаво.

Имено пејачот полни 49 години и иако е на прагот од шестата деценија сепак изгледа младолико.

Фото: Инстаграм/ Жељко Јоксимовиќ

Неговата сопруга Јована Јоксимовиќ исто така му го честиташе роденденот на социјалната мрежа Инстаграм.

Таа објави заедничко селфи каде го бакнува, со опис:

– Среќен роденден, веќе 49 – напиша Јоксимовиќ, а како ќе прослави парот останува да видиме.

Да потсетиме, Јована е во брак со Жељко Јоксимовиќ 9 години, а годшнината ја прославија во јануари.

foto instagram

Шармантната водителка го роди синот Коста во април 2014 година, а во октомври 2017 година ги роди близнаците Ана и Срна.

foto instagram
foto instagram
фото инстаграм

Инаку Жељко има уште една ќерка од првиот брак со сопругата Весна. Мина е миленичка на тато и многумина велат дека убавината ја наследила од него.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Ќерката на Жељко, Мина, често објавува фотографии од својот татко, но ретки се фотографиите на кои е со својата мајка.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Поранешната сопруга на Жељко не сака многу да се експонира во медиумите, па и ретко објавува фотографии. Но одвреме-навреме знае да ги изненади следбениците на својот профил на Инстаграм со „пикантни“ фотографии на кои позира во костими за капење и од кои можеме да видиме дека се држи одлично за свои години и изгледа прекрасно.

Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ

Oд нејзините фотографии исто така може да се забележи и дека нејзината ќерка Мина личи и на неа.

Таа го има наследено најдоброто како од својата мајка, така и од својот татко кој важи за еден од најмаркантните пејачи во регионот.

Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ
Фото: Инстаграм/ Весна Јоксимовиќ

Мина редовно објавува фотографии на својот профил на социјалните мрежи, но и покрај нејзината голема популарност, таа не сака да биде инфлуенсерка, туку реши да тргне по стапките на својот татко.


Таа студира музичка продукција на Музичката академија, а работи како музички уредник на духовната телевизија „Храм“. Но и доста од своето слободно време поминува во студиото на својот познат татко, каде што му помага околу музичките аранжмани. Таа како прва работа во животот доби место на композитор во „Театарот 011“ уште во 2016 година и беше пресреќна заради тоа што и се оствари сонот.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close