Кафе муабет

Скандал! Познатата Хрватица објави преписка: Видоје ја изневерувал Николина, погледнете какви пораки и испраќаше (ФОТО)

Николина не се огласи...

Починатиот сопруг на Николина Пишек продолжува да и задава главоболки и од гробот.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм 

Извесно време по смртта на сопругот на Николина Пишек, познатата водителка се бори со новонастанатата ситуација и нападите кои мораше да ги трпи од страна на нејзиниот свекор, Миша Гроф, а сега во хрватските медиуми се појавуваат нови афери на нејзиниот починат сопруг.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Имено, многу нови откритија доаѓаат по дискусијата што се водеше на социјалните мрежи меѓу познатиот хрватски економист Борна Котроманиќ и пејачката Влатка Покос. Откако пејачката ја посочи Борна како жена која не ја поддржува Николина во тешките моменти, таа жестоко одговори, откривајќи како Ристовиќ комуницирал и со неа.

фото принтскрин/Инстаграм

– Беше чудна љубов, го ставаше својот полов орган во се што се движи, а не треба ти да ја учиш Николина за мојата интелигенција и женската солидарност, бидејќи таа многу добро знае дека тој со мене се опседна, а јас не сакав ниту да ми пријде и да ме допре.Се срамев од неговото однесување само затоа што ја знам но и како жена на жена – изјави Котроманиќ и со тоа откри до кој степен покојниот сопруг на Николина Пишек бил нечесен кон сопругата.
Таа тогаш откри дека сопругот на Николина Пишек често ја контактирал на социјалните мрежи. Некогаш само реагираше на нејзината фотографија, а некогаш и праќаше порака, како кога и напиша „Не можеш подалеку од оваа слика, браво“.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Сепак, Видоје отишол чекор подалеку кога и ветил дека ќе ѝ го изнајми еден од најубавите станови во Европа и ја поканил да гостува во истиот. Николина Пишек засега не реагира на приказните за неверствата на Видоје

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Тогаш многу луѓе беа заинтересирани за врската меѓу Николина и Борна, а Борна неодамна откако се појави во јавноста со изјавите дека Видоје ја изневерувал Николина, за хрватски Story раскажала се што знае за Пишек и за починатиот историчар на уметност.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

-Не сум се слушнала со Николина. Драмата беше со Влатка Покос, не меѓу мене и Николина. Се следевме на Инстаграм, но никогаш не се слушнавме лично преку СМС или повик. Се познаваме како јавни личности. Николина ми е драга и мила и мислам дека многу ги сака своите деца.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

– Во бракот со Видоје многу голташе и премолчуваше мислејќи дека материјалната ситуација ќе придонесе не само да ги задоволи нејзините апетити, туку дела тоа е добро за нејзините деца, не сфаќајќи дека некои работи имаат превисока цена. Николина прва ја започна медиумската игра, па целиот настан во тој момент стана јавна фарса, а не нечија интимност. Таа прва почна да го изложува својот проблем пред медиумите без никаква почит кон нејзиниот покоен сопруг. Имам мое мислење за Николина пред оваа ситуација и нешто друго што сега го гледам. Не се работи толку за промена на моето мислење за неа колку што гледам избувлив, непромислен и кардинално погрешен потег. Јасно ја дефинирав суштината на проблемот. За мене беше фасцинантно што Хрватите секогаш пишуваат за богат трговец со уметнички дела, а никому никогаш не му било чудно како српскиот трговец со уметнички дела може да биде толку богат човек. Каква уметност и под кои услови тргува за да може да заработи толку пари? – рече Борна.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Таа смета дека во бракот меѓу Ристовиќ и Видоје немало љубов.

фото инстаграм/Николина Пишек

– Не ми беше јасно експонирањето на Николина Ристовиќ преку богатството на нејзиниот сопруг, патувањата и сето тоа претставување како благослов. Ниту претставувањето на брачната идила и љубовта, од кои немаше ни трага. Зад тоа стојам. Не како некој што озборува, туку како некој кој навистина имал блиска средба со ситуацијата, толку многу што ми беше жал за која било жена да биде дел од таква приказна. Каде што мажот на таков начин не ја почитува својата сопруга, кој е и татко на две ќерки и сигурно не би сакал некој да се однесува со нив како што тој се однесуваше кон неа.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

-Не ја почитуваше својата партнерка, но мене ми е незамисливо жената да го прифати сето тоа додека мажот ја финансира на начин што ја задоволува. Таквите личности не можат да бидат пример во општеството, ниту пак можат да понудат квалитетна порака на младата генерација. Сега, од оваа перспектива, Видоје неуспешно бараше внимание и љубов. Неговиот татко му беше недостижен идол и тој остана негово дете засекогаш – изјави Котроманиќ.

фото инстаграм/Николина Пишек

.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close