Кафе муабет

Ситно брои до породувањето: Луна влезе во 9-тиот месец, Марко открива како се чувствува идната мама и дали се плаши од породување!

Фановите со нетрпение очекуваат Луна да се породи...

Еден од најпознатите реалити парови, Луна Џогани и Марко Миjковиќ, се подготвуваат за раѓањето, на нивната ќерка која треба да се роди во текот на првата половина на јуни.

фото инстаграм
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Нивните обожаватели со нетрпение го очекуваат раѓањето на ќеркичката која парот откри дека ќе ја крсти Миа, а Марко сега откри како се чувствува идната мајка и дали се плаши од породување, откри Марко.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

– Се чувствувам одлично, сè оди во добра насока. Денес сум во хаос, затоа е добро што успеавте да ме фатите. Денот пред породувањето се приближува и едвај го чекаме. Таа полека влегува во 9-тиот месец и сега еуфоријата се однесува на тоа. Сè е како што треба, нема компликации и само чекаме да се случи тој момент – вели Миjковиќ за КурирТв.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

– Имав можност да сменам пелени во една емисија и едвај чекам да се случи тоа во живо – вели Марко.

фото инстаграм
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Марко вели дека Луна е премногу упадлива и дека јавноста била премногу строга кон неа токму поради тоа.

фото инстаграм
фото инстаграм
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Инаку пред неколку дена поранешната учесничка во реалното шоу Задруга, Луна Џогани призна дека реагира бурно кога луѓето негативно го коментираат нејзиниот физички изглед.

Луна, истакна дека ја погодуваат погрдните зборови од луѓето кои го коментираат нејзиниот изглед во бременоста.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
фото инстаграм

– Луѓето немаат граница и хуманост. Секоја бремена жена е убава за себе, но не можеме да контролираме како изгледаме. Си реков дека нема да се оптеретувам, ќе јадам онолку колку што сакам и ќе ослабам кога ќе се породам – ​​рече Луна.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

– Најважно ми е да бидам жива и здрава. Најмалиот проблем е дали ќе имам мозолчиња или дебела. На почетокот не обрнував внимание на коментарите, но понекогаш ме вознемируваа коментари од типот: „Главата ти е голема, задникот ти е голем“, понекогаш и премногу се нервирав поради тоа – додаде Џогани.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close