Бременост

Ситно брои до породувањето: Ана Севиќ го чека третото дете- се стегна во хеланки и ги собра сите погледи!

Чекаат синче...

Ана Севиќ брои ситно до породувањето со третото дете! Пејачката веднаш штом влегла во деветтиот месец од бременоста отишла на преглед со сопругот Даниел Недељковиќ.

фото инстаграм/ана севиќ

Папараците на српски Информер ги дочекале фолкерката и бизнисменот пред приватна клиника.

фото Информер.рс

Ана и нејзиниот прв сопруг Дарко Лазиќ ја добија ќерката Лорена, минатата година ја доби Сена со сегашниот сопруг, а сега чека син!

фото инстаграм/Ана Севиќ

Севиќ не е разгалена трудница, вредна е во текот на целата бременост и тоа очигледно и помогнало да не се здебели. На лекар отишла во хеланки, маица и капут, кои не можела да ги поткрене поради трудничкиот стомак.

фото инстаграм/ана севиќ

Таа останала кај докторот еден час, а по заминувањето му рекла на нејзиниот сопруг дека сака да оди пешки до автомобилот, кој бил паркиран доста далеку од клиниката.

фото информер.рс

Севиќ се повлече од медиумите поради семејни обврски, но се уште е активна на Инстаграм, па неодамна одговараше на прашањата на своите следбеници.

фото инстаграм/ана севиќ

– Искрено, последен пат се измерив во јуни минатата година, пред третата бременост. Имав два килограми повеќе од вообичаено. Набрзо дознав дека доаѓа нашето трето бебе и оттогаш ја заборавив вагата. Не ми е гајле, уживам во бременоста, јадам што сакам, се чувствувам добро и не се дебелеам. И јас сум максимално активна! – рече Ана за споменатиот медиум.

фото инстаграм/ана севиќ
фото инстаграм/ана севиќ

Инаку, Ана дознала дека повторно е бремена само седум месеци по раѓањето на ќерката Сена, па во март таа и нејзиниот партнер Даниел Недељковиќ ќе станат побогати за едно момче.

фото инстаграм/ана севиќ

На пејачката ова и е трето дете бидејќи од првиот брак со Дарко Лазиќ ја има ќерката Лорена.

фото инстаграм/ана севиќ

“Ана и Даниел очекуваат момче. Оваа вест го израдува целото семејство бидејќи имаа голема желба за машко дете во семејството. Не се старомодни, се работи за емоционална природа, “, истакна изворот и додаде:

фото инстаграм/ана севиќ

“Даниел го загуби својот брат и веста дека Ана ќе роди син ги израдува сите, почнувајќи од неговиот татко до неговите баба и дедо. Сите едвај чекаат да се роди момчето и многу и помогаат на Ана да ја одгледа Сена, особено откако дозна дека повторно е бремена “.

фото инстаграм/Ана Севиќ

Да потсетиме, Ана Севиќ се омажи за нејзиниот сегашен сопруг минатата година, на тајна венчавка во село во близина на Шабац, а потоа отпатуваа на меден месец. Во декември минатата година, тие ја добија ќерката Сена, а на крајот на март, уште едно момче ќе се придружи на нивното семејство.

фото инстаграм/ана севиќ
фото инстаграм/ана севиќ
фото инстаграм/ана севиќ
фото инстаграм/ана севиќ
фото инстаграм/ана севиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close