Кафе муабет

Сите ја знаете убавата сопруга на Харис Џиновиќ, а еве како изгледа неговата баба- Мелина е нејзина копија

Како да се сестри...

Сите знаат дека пејачот Харис Џиновиќ  е во брак со убавата Мелина, која е три децении помлада од него.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

Ниту една убавина не доаѓа случајно, па привлечноста Мелина ја должи на нејзината мајка Елма Галиќ.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

Елма, која живее на Бихаќ, каде што е родена Мелина, како и нејзината ќерка, многу се грижи за својот изглед, и изгледа многу младешки.

Фото Инстаграм/Мелина Џиновиќ

Мелина ја доби во бракот со Сулејман Галиќ, а со сето срце го поддржува нејзиниот љубовен избор. Таа ја презеде улогата на баба на Харис Џиновиќ во 2014 година, кога пејачот и креаторката ја крунисаа нивната 11-годишна врска.


Разликата во години меѓу Харис и Мелина беше проблематична за родителите на Мелина кои беа  против нивната љубов.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

-На почетокот нејзините родители имаа страшен отпор. Особено поради големата разлика во години – изјави Харис во интервју за локалните медиуми и откри дека на Мелина и било многу тешко.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

– Се сеќавам дека и реков: „Брзо ќе помине! Ќе видиш, кога ќе дознаат дека си бремена, се ќе биде поинаку! Баш така беше. Сега се луди од среќа што добија внука – откри тој, посочувајќи дека родителите на сопругата конечно го прифатиле.

Фото Инстаграм/Мелина Џиновиќ

Харис е во брак повеќе од две децении, а пејачот неодамна призна дека неговата сопруга порано била љубоморна.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

– Па, тоа навистина поминува со времето, но зависи за каква љубомора се работи. Не знам зошто не би и пришле, ако се добри и закажуваат состанок, зошто да не. И таа е љубоморна, што знам… Знам дека беше љубоморна како ѓавол, а сега не знам – изјави пејачот кој е 29 години постар од својата поубава половина.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

Да потсетиме, Харис и Мелина Џиновиќ се венчаа летото во 2014 година. Тогаш веќе ги имаа ќерката Џина и синот Кан, како и 12 годишно живеење под ист покрив.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

– Рокерски сме ориентирани, па така живеевме. Бракот не мора да постои доколку чичкото од Општината го прогласи за валиден, објасни Харис.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

Судбоносното „да“ го кажаа на 11 јули на луксузната јахта „Maltese Falcon“ укотвена во близина на Дубровник.

фото Hello magazin

Иницијативата за официјализирање на врската била од кумата на Мелина, Славица Еклстон, поранешна сопруга на сопственикот на Формула 1, која од неофицијален разговор сфатила дека Џиновиќ официјално не се во брак. Во тој момент решила да ги земе работите во свои раце. Кум на Харис беше индустрискиот магнат Филип Цептер.

фото Hello magazin

На свадбената церемонија присуствуваа триесетина гости, блиски пријатели и членови на семејството, па атмосферата беше интимна.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

– Не го одредивме точното време на венчавката, но на палубата отидовме во самрак за да ја завршиме формалноста. Немаше нервоза или трепет, карактеристични за вакви настани. Со особена леснотија го зедов презимето бидејќи од 2003 година го сметам за свое. Џина и Кан беа пресреќни, присуствуваа на свадбата на нивните родители и на тој начин доживеаја нешто од што повеќето деца се лишени – изјави Мелина.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close