MAMA

Сите и се восхитуваат, дури и се плашат од неа: Страста на жена родена во овој знак привлекува многумина, но тешко е да се сака

Страста на жена родена во овој знак привлекува многумина, но тешко е да се сака

Дали познавате жена која е страствена, интуитивна, имагинативна, но исто така мистериозна и малку тешка за освојување? Многу е можно да се работи за дама која е родена во овој хороскопски знак.

Дамите кои имаат многу силен карактер и специфична природа и одлична  енергија, судејќи според астрологијата, се припадници на хороскопскиот знак на Шкорпија.

Жената Шкорпија, родена помеѓу 23 октомври и 21 ноември, е позната по тоа што е лојална личност која интензивно чувствува емоции и има темна страна на лице кое лежи заробено веднаш под површината, што ја прави еден од најмистериозните и најатрактивните знаци на зодијакот.

Она што треба да го земете предвид кога излегувате  со жена Шкорпија е дека, веќе во првата фаза на излегување, може да се чувствувате фрустрирано, обично затоа што погрешно сте го разбрале нејзиното ненамерно „пецкање“, зборови и постапки.

Жaната Шкорпија ужива многу смел начин на живот. За среќа, таа внимателно ги проценува ситуациите пред да се одлучи за некој потфат и рутински ги надминува сите препреки што и се наметнуваат. Оваа жена може да се грижи за сè!

Шкорпијата е еден од трите водни знаци во астрологијата, па затоа треба да знаете дека дама родена во знакот на Шкорпија интензивно чувствува емоции. Таа сака жестока расправија, најмногу поради лудото страствено водење љубов што сигурно ќе следи подоцна.

Точно, познато е дека жените Шкорпија се божици во креветот. Ова е сосема природно, имајќи предвид дека Шкорпија е хороскопски знак кој владее со колковите и гениталиите.

Scените Шкорпии се прилично едноставни затоа што никогаш не го кријат моменталното расположение, така што ќе знаете во секое време како таа се чувствува за вас. Таа е многу директна во комуникацијата, па многумина се плашат од нејзините зборови, а во исто време и се восхитуваат на нејзината храброст да биде секогаш своја.

Сепак, таа одлично владее со зборовите и секогаш знае како да процени кога да каже што. Нејзината страст привлекува многумина, но и подготвеноста да му се посвети на својот партнер. Кога жената Шкорпија е посветена на вас, таа ќе ве натера да бидете најдобрата верзија на себе.

Ако сега се прашувате зошто ви е тешко да разберете жена Шкорпија, тоа е веројатно затоа што сè уште не сте ја заслужиле нивната доверба. Скорпијата сака да биде со некој што не се плаши од посветеност, емоции, страст и разговор.

Токму поради сите горенаведени карактеристики, многумина веруваат дека е многу тешко да се сака жена родена во знакот на Шкорпија.

Најкомпатибилни знаци: Рак, Девица, Јарец и Риби

Најмалку компатибилни знаци: Рак, Лав и Водолија

Шкорпиите мора да ја надминат почетната криза

Страствените припадници на овој знак уште од почетокот на љубовната врска ќе имаат проблеми и несогласувања.

Нивната врска на почетокот ќе биде набиена со замерки и помирувања и со постојани емоционални осцилации. Доколку успеат да ја надминат оваа криза и да најдат заеднички јазик, ќе може заедно да функционираат.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close