Кафе муабет

Сите и завидуваат на Анастасија Ражнатовиќ: Има само 24 години а неодамна купи луксузен стан, има брдо пари и успешна бизнис кариера

Анастасија е многу амбициозна...

Наследничката на Цеца, младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ има само 24 години, а веќе успеала да купи стан, а ваквата вест ја потврди и самата таа.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Анастасија во емисијата „Цеца шоу“ потврди дека имотот го купила на свое име и тоа го прославила со пријателите.

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

Иако Ражнатовиќ не кажа ништо за нејзиниот нов стан, медиумите открија дека станува збор за луксузен имот.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Младата пејачка неодамна објави и нова песна, како и спот за „Брани ме“, кој го сними во напуштена куќа во Врачар.

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

Иако многу време поминува во Севиља со своето момче Немања Гудељ, пејачката сепак успева да се посвети на кариерата, но и на семејството, а на својот внук  Жељко секогаш му купува подароци за да го израдува.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Дека особено е посветена на кариерата но и е подготвена за свој бизнис докажа со тоа што младата пејачка отвори салон за убавина во Врачар.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Ќерката на Светлана Ражнатовиќ, покрај пејачката кариера, реши да започне и нов бизнис, бидејќи очигледно не и недостасува амбиција за постигнување на сите полиња.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

“Ова е нешто што го сакам, го подготвувавме долго време. Ова е голем ден за мене и мојот бизнис. Сакав шминка, но се одлучив за козметика, се грижам за својот изглед. Мама е пресреќна, таа е секогаш тука да не поддржи“, гордо изјави Анастасија.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Сепак, многумина се запрашаа од каде младата пејачка има финансии за да го започне овој бизнис, кој вклучува линија на козметика.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Многумина претпоставуваа дека токму Српската мајка го финансирала новиот бизнис на нејзината ќерка.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Сепак, Анастасија реши се да демантира, па откри од каде парите за отворање на салонот за убавина.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Мајка ми не ми помогна околу финансирањето. Имам партнерка со која работам и ние две заедно ќе се справиме со ова – изјавила Анастасија.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close