Кафе муабет

СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ВРСКАТА ЗА КОЈА ЗБОРУВА ЦЕЛИОТ БАЛКАН: Еве од кога се заедно Цеца и Богдан- не ја кријат љубовта, а сега тој откри и како ја запозна пејачката со мајка си!

На Цеца и цветаат рози во љубовта...

Почетокот на оваа година, кога станува збор за медиумската помпа во Србија, дефинитивно го одбележа веста дека музичката sвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ има момче.

Светлана Цеца Ражнатовиќ (47) веќе некое време е во емотивна врска со Богдан Срејовиќ (38) од Белград.

Пејачката ретко зборува за својот љубовен живот, а својот нов партнер го запознала на роденденската забава на еден пријател. Малкумина го познаваат новото момче на Цеца, бидејќи тој не е од јавниот свет.

Двајцата уживаа заедно на Јахорина, и за прв пат беа видени во јавност во еден белградски ресторан.

Инаку, Богдан работи во угостителството многу години и е многу успешен во својата работа. Од неговото емотивно минато, секако треба да се спомене дека зад себе има брак, тој е разведен скоро пет години, а неговата ќерка Искра е центарот на светот, па на неговиот Инстаграм профил може да видиме голем број заеднички фотографии.

Богдан беше женет со Зорана, сегашната девојка на Саша Ковачевиќ, со која има дете.

Вљубените гулапчиња Цеца и Богран, многумина ги прогласија за пар на годината, иако таа штотуку започна.

Папараците го следеа секој нивни чекор, и врз основа на фотографиите од нив, беше јасно дека тие не се разделуваат. Одење заедно во ресторан, поминување време со пријателите се само дел од она што можеше да се види на фотографиите на папараците кои успеаја да ги фотографираат.

Иако Цеца е во врска со Богдан од крајот на ноември, таа мудро молчи во јавноста и не сака да каже ниту збор за нејзината приватност. Така беше и во изминатите десет години, само неколку од нив беа познати на јавноста во Србија. Кога беше среќна во љубовта, нејзината публика можеше да го почувствува тоа со добро препознаена насмевка или двосмислени одговори на припадниците на седмата сила.

– Не сум дала завет дека ќе молчам за мојот емотивен живот, но за сите овие години на сцената, видов како тоа се одвива. Прво давате мало делче од вашиот живот што подоцна станува дел. Наскоро станува најголемиот дел и на крајот вашиот живот станува живот на сите.

Буквално сите, само не ваш. Вие немате никакво влијание врз тоа што ќе се пишува за вас или вашиот партнер, што ќе се ископа од вашето или неговото минато, а специјалната приказна е колку ќе има невистина во приказната и, конечно, како ќе изгледа сето тоа кога стигнува до читателите. Секогаш се додава малку сензационализам, се додаваат барем некои детали затоа што има новинари за кои вистината е премногу обична. Тоа е како кога носите ново „Ферари“ на редовна услуга, а мајсторите одлучуваат да додадете нешто на тоа или да отстраните делови за кои сметаат дека не се потребни. Затоа, ако не ги откриете деталите, текстовите ќе достигнат до 20 проценти од вистината, а ако дадете барем некои информации, тогаш ќе достигнат до 80 проценти – рече Цеца за списанието „Hello“ на прашањето дали е заљубена, па дури и овде не сакаше да открие дека во нејзиниот љубовен живот се случува нешто ново.

Сепак, нејзиното семејство секогаш ја знаеше вистината и не е изненадувачки што таа го запозна Богдан со Анастасија и Вељко, како и со другите членови на семејството на 31 декември на новогодишната вечера. Богдан веднаш ги освои симпатиите на семејството, но кога станува збор за децата, и малата Искра, ќерката на Богдан со ентузијазам ја прифати Цеца. По повод запознавањето со семејството Вељко проговори и рече:

– Навистина сум среќен што најде некого. Јас го прифатив тој човек затоа што секогаш го почитувам нејзиниот избор. Најважно ми е да ја почитува и сака мајка ми – рече Вељко, а потоа додаде:

– Јас би ја поддржал мајка ми ако се реши да се омажи. Имам семејство, Анастасија има момче, и таа ќе се омажи. Кога сите одиме некаде, мама сигурно не треба да седи сама во куќата. Таа треба да го живее својот живот и да ужива во него.

Луѓето треба да разберат дека мајка ми не се разведе, туку татко ми беше убиен. Ниту еден човек никогаш не прошета низ нашата куќа. Мајка ми ја чуваше сликата на татко ми, како и презимето на нашето семејство и интегритетот на семејството. Имаме пофални зборови за сè што направи за Анастасија и мене.

фото Инстаграм

Заеднички патувања…

Се чини дека Цеца преку своите песни ги опишала сите моменти на среќа во љубовта и оние кога страдала како секоја жена и ги пренесувала на својата публика. Често велеше дека тоа е нејзиниот начин на комуникација со оние што ја сакаат и дека зборува повеќе преку стихови отколку со зборови.

Од она што го кажуваат луѓето кои се блиски со Цеца, се добива впечаток дека скоро никогаш не ја виделе толку среќна и задоволна, а главниот виновник, покрај нејзините деца и внукот Жељко, е очигледно Богдан.

Секако, Срејовиќ мораше да има голема храброст кога успеа да го освои срцето на Цеца, а таа целосно се предаде на љубовта, а со фотографиите што ги објави на социјалните мрежи сакаше да им каже на сите дека е среќна и задоволна.

Патуваа заедно на повеќе дестинации, најпрво во Јахорина кога јавноста не знаеше кој ја грее Цеца, потоа во Копаоник, каде што престојуваа во станот во сопственост на Ражнатовиќ, па дури и со себе ја зедоа ќерката на Богдан, Искра.

Викендите ги поминаа на имот во близина на Зрењанин со пријатели, а на социјалните мрежи се пофалија дека сакаат да ги откриваат убавините на Србија, додека за некои повеќе егзотични патувања ќе чекаат олеснување на епидемиолошките мерки.

Како што сè беше забележано од папараците, така беше и моментот кога Цеца се сретна со таткото на Богдан и поранешниот спортист Милош Срејовиќ на нивната слава Свети Јован. По тој повод, балканската sвезда го посети родниот град на Богдан, Крагуевац, каде беше срдечно пречекана, а набргу потоа, гордиот татко за медиумите изјави дека сите се воодушевени од Цеца.

Од друга страна, бидејќи родителите на Богдан се разведени, тој Ражнатовиќ ја запозна со неговата  мајка на еден сосема необичен начин.

Бидејќи неговата мајка Мира живее во Лондон, при повик преку Вибер, додека Срејовиќ разговараше со неа, тој ја сврте камерата и ја покажа Цеца во моментот кога седеа заедно на ручек, и така на својата мајка ја претстави својата сакана.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close