Кафе муабет

Сите го паметите велешанецот Александар Темелков кој беше хит во “Ѕвездите на Гранд”- погледнете како изгледа денес!

Тој се најде во фокусот на медиумското внимание кога го напушти шоуто во март, откако не доби ниту еден глас од жирито...

Александар Темелков од Велес публиката го памти како слатко русокосо момче кое неколку пати упорно се пријавуваше во најпопуларното музичко шоу Ѕвездите на Гранд.

Фото Инстаграм/ Александар Темелков

Александар се го паметиме по првата изведба кога настап со песна од Зорица Брунцлиќ за која истакна дека е негов идол.

Денеска Александар има 21 година, студира Енологија а слободното време го користи за да се бави со музика.

Тој се најде во фокусот на медиумското внимание кога го напушти шоуто во март, откако не доби ниту еден глас од жирито.

Фото Инстаграм/ Александар Темелков

– Кандидатот број два помина во последниот круг на шега и моја добра волја, но Темелков, драг мој, те разбирам. И твојата волја и желба, и да бидеш најсреќниот  што ќе застане на оваа бина но нема понатаму за тебе. Не вреди …- рече тогаш Марија Шерифовиќ.

Александар тогаш мислеше дека жирито се шегува, како што веќе еднаш направи, и дека планираат да му дадат глас, а кога сфатил дека се сериозни тој одлучи да го напушти шоуто.

Фото Инстаграм/ Александар Темелков
Фото Инстаграм/ Александар Темелков

Сега објави фотографија на својот Инстаграм профил на која позира во костум и ги воодушеви обожавателите:

Погледнете како изгледа денес преслаткото русокосо момче…

Фото Инстаграм/ Александар Темелков
Фото Инстаграм/ Александар Темелков
Фото Инстаграм/ Александар Темелков
Фото Инстаграм/ Александар Темелков

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close