Кафе муабет

Сите велат дека е поубава од Јована: Оваа црнокоса е првата жена на Жељко Јоксимовиќ со која ја има ќерката Мина!

Бла вистинска убавица...

Мина Јоксимовиќ, ќерката на пејачот Жељко Јоксимовиќ, објави фотографии од својата мајка и покажа како таа изгледала во 90-тите.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Мина објави кратко видео на TikTok во кое покажа како изгледала нејзината мајка во младоста и гордо напиша:

фото принтскрин/тик ток

„Мајка ми беше таа девојка“.

фото принтскрин/тик ток
фото принтскрин/тик ток

Жељко се оженил со Весна  кога имал 23 години, а побарал од СПЦ да го поништи тој брак за да и даде завет на вечна љубов пред Бога на Јована.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ

Тој моментално е во среќен брак со водителката Јована Јоксимовиќ, со која ги има ќерките Ана и Срна, како и синот Коста, а пејачот ја доби ќерката Мина од првиот брак со Весна.

Фото: Инстаграм/ Мина Јоксимовиќ
фото инстаграм/Мина Јоксимовиќ

Ги оставија партнерите за да бидат заедно!

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Јована и Жељко се во брак речиси 13 години.Врската помеѓу Јована и Жељко Јоксимовиќ, а потоа и хармоничниот брак, на самиот почеток беше проследена со злобни коментари и болни невистини, кои ги повредуваат не само нив, туку и нивните сакани.

фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Имено, парот само неколку месеци пред да се запознае, а потоа и да ја започнат романсата, ги прекина љубовните врски со тогашните партнери.

ФотоИнстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Јована беше во љубов со Александар Зеремски за кого беше свршена а Жељко беше во врска со водителката и поранешна манекенка Адријана Чортан.

фото архива

Во медиумите беше претставено дека тие се одлучиле на тој потег со намера да бидат заедно, но тие најостро демантираа. Според Јована, средбата по повод заедничкиот водителски ангажман за Евровизија одржана во Белград кај нив разбудила прво колегијална, а потоа пријателска врска, а дури подоцна во стомакот им проработиле пеперутки.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Се зближивме многу и не се сеќавам како дојде до тоа пријателството да прерасне во нешто повеќе. Сè се разви брзо и самостојно, а можеби и тоа беше логична последица. На почетокот станавме многу добри пријатели, што беше чудно, бидејќи и двајцата не сме тип на луѓе кои лесно пуштаат нови луѓе во својот свет – изјавила новинарката.

Фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Потоа додаде дека е тажна што таа и таткото на нејзините три деца во тоа време во медиумите биле претставени како грешници и прељубници.

Фото Стори.рс

– Не знам зошто нè претставуваат така, бидејќи не гледам што е грев. Жељко нема никаква врска со мојот претходен емотивен живот и одлуката за раскинување. Не го оставив Саша да бидам со него и тоа е единствената вистина. Се разделивме на сосема нормален и пријателски начин зборувајќи за нашата врска која повеќе не беше како порано. Свршувачката ја раскинав 15 дена по запросувањето за врската да не оди понатаму во брак со сето незадоволство што беше присутно, многу поправедно беше да се прекине. Верувам дека нешто треба или да биде идеално или не. Многумина би продолжиле да го негуваат, но јас не ја замислував нашата иднина како таква – рече таа.

Фото Инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Иако ништо спектакуларно не се случи, новинарите го напишаа тоа што им падна на ум, бидејќи никој од нас не сакаше да излезе во јавноста и да ја каже вистината. Мојот изглед тогаш би бил сосема несоодветен, бидејќи ја преживеав Евровизија, раскинувањето, потоа бев сама извесно време… Бев преокупирана со моите животни проблеми – изјави сопругата на Жељко Јоксимовиќ.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

– Во љубовта и воопшто во животот не размислувам многу што ќе се случи утре. Додека е убаво, нека трае. Јас сум личност кој ужива во моментот. Нема тајни меѓу нас. Се смееме цело време. Во принцип, сакам позитивни луѓе, оние кои ме прават среќна и со кои нема тешки и нерешливи ситуации. Кога Жељко го нема на сцената, а јас не сум пред телевизиските камери, водиме сосема нормален и обичен живот – заврши Јована.

фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ
фото инстаграм/Јована Јоксимовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close