Кафе муабет

Се шушка за нивниот развод а неколку дена пред Нова година Душко и ја исполни најголемата желба на Карлеуша

Таа е пресреќна...

Јелена Карлеуша важи за една од најдобро стилизираните дами во регионот. Кога не станува збор за сценски костим таа одбира да биде елегантна, одмерена и секогаш носи луксузни парчиња.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Кога и да се појави успева да не изненади со впечатливи модни комбинации, а како некој кој е голем љубител на луксузни парчиња, Јелена Карлеуша сега се пофали со скапа чанта која ја доби по повод новогодишните празници.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Имено, поп-дивата која може да се пофали со вистинско богатство во својата колекција на аксесоари сега е горда сопственичка на престижната чанта Birkin, произведена од познатиот француски бренд „Hermes“.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Чантата „Хермес Биркин“ или поедноставно познатата Биркинка е веројатно најпознатата чанта на планетата, симбол на богатство и ексклузивност, а не е изненадување што се најде на листата на желби на Јелена.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Она што е познато е дека поради вртоглаво високите цени а преголемиот интерес, за оваа чанта има листа на чекање на која се испишани имињата на малкуте кои можат да си ја дозволат, Јелена сега се најде меѓу избраните и нејзината среќа ја сподели на „Инстаграм“ со своите фанови.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Бев многу добра девојка – напиша таа во описот на фотографијата на која во преден план е чантата на заедно со прекрасно украсената елка, а се постави прашањето дали Душко Тошиќ, се уште законскиот сопруг, ја изненади со исклучително убав подарок по повод претстојните празници.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Даде илјадници евра за украсување…

Нема сомнеж дека Карлеуша ги следи модните трендови. Освен кога е во прашање модата таа вложува многу труд и пари во уредувањето на домот и внимателно ги одбира сите детали кои даваат дополнителен луксуз.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Неодамна таа на својот инстаграм профил објави фотографии од кои можеме да видиме дека сериозно му се посветила на украсувањето на нејзината вила.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Пејачката овој пат одлучи за златни, бели и нежно розови украси, а посебна магија донесе со мечињата и ирвасите.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Во дворот се наоѓаат неколку елки украсени со снегулки, ѕвона и украси во облик на Дедо Мраз, а бројните сијалички само допринесоа целиот простор да изгледа бајковито и да зрачи со својот посебен шарм.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close