Кафе муабет

Се шушка дека Богдана не сака да живее со Цеца: Ова нема да и се допадне на пејачката- си заминуваат од нејзиниот дом поради оваа причина!

Семејството Ражнатовиќ тврди дека ова е лажна информација...

Богдана и Вељко Ражнатовиќ се преселиле од Тител во семејната вила во Љутиче Богдана, а сега дошло до целосен пресврт.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

По раѓањето на синот Жељко, Богдана и Вељко Ражнатовиќ се преселија во семејната куќа во Тител, која Богдана ја наследи од своите родители.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Цеца им помогна да го опремат домот, но одлуката на Богдана и Вељко Ражнатовиќ да живеат подалеку од очите на јавноста брзо доби малку поинаков тек.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Имено, иако не се експонираат во јавноста и неизмерно уживаа во животот во Тител, Вељко потпиша договор со „Црвена звезда“, а Жељко наскоро треба да оди во градинка, па парот одлучи дека е време да се врати дома.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Поминаа само неколку месеци од оваа одлука на младиот пар. Цеца била воодушевена што нејзиниот внук ќе трча по дома и беше многу среќна бидејќи семејството се обединило. Сепак, одлуката на Богдана и Вељко Ражнатовиќ повторно ја изненади.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

-Со Цеца им е супер, имаат помош и со Жељко, одлично се согласуваат, но Вељко и Богдана сепак го сакаат својот мир. Иако вилата е голема и го имаат целиот кат за себе, тие решиле да купат стан и да живеат самостојно. На Цеца и е многу жал, особено за внукот со кој сака да поминува време, но ги разбира и им даде поддршка – открива извор за „Стар“.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

– Не брзаат да купат стан, туку следат и внимателно го избираат местото. За Богдана е многу важно да има парк во близина и да биде малку посмирена локација поради детето – заклучува изворот и додава дека Анастасија го препорачала комплексот во Дорчол каде што таа и Џоле ​​неодамна купиле стан и почнале да живеат заедно.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Но семејството Ражнатовиќ ги негира овие наводи и истакнаа дека се работи за лажни информации.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Имено, Богдана и Вељко во ниту еден момент не размислувале за опцијата да купат стан, туку нивната одлука била да живеат во семејниот дом во Љутиче Богдана.

Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Иако направија вистински мал рај во Тител, на задоволство на сите членови на семејството, особено на Цеца, Вељко и Богдана сепак решиле дека е време за нов почеток.

Фото Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

– Решиле дека е подобро нивното дете да оди во градинка во Белград и тоа да им биде база – наведува извор близок до семејството Ражнатовиќ.

ФОТО: Богдана Ражњатовиќ / Инстаграм

Цеца е среќна што сега ќе може постојано да биде со внукот, бидејќи тоа ја прави исклучително среќна.
Инаку, Вељко Ражнатовиќ неодамна изјави дека мирот го нашол надвор од Белград и дека планира да се занимава со земјоделство и сточарство.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ

Недалеку од Житораѓа се наоѓа селото Стара Божурна, каде Ражнатовиќ купил огромна парцела, на која е изградена зграда со повеќе од 5.000 квадратни метри. Според информации од мештаните, тој во овој бизнис вложил околу 50.000 евра.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

– Јас сум земјоделец. Господ ми даде се што сакав и би било апсурдно сега да се жалам на мојот начин на живот, а тоа е семејството, спортот, кој не отстапува од таа норма. Сите знаеме која е границата и како треба да живее еден спортист. Јас се придржувам до тоа, воено како што велат – изјави неодамна Вељко.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close