Кафе муабет

Се шушкаше дека ја изневерувал и тепал Ана Кокиќ а сега конечно излезе на виделина причината за развод!

Тие се во добри односи...

Ватерполистот Никола Раѓен и пејачката Ана Кокиќ беа еден од најатрактивните парови на јавнатa сцена.

фото инстаграм/Ана Кокиќ

Пред три години како бомба одекна веста дека парот решил да стави крај по десет години брак, а причините за разводот се шпекулираат до ден денес.

фото инстаграм/Ана Кокиќ

-Сакаме да ве известиме дека после 10 години брак, решивме спогодбено да се разведеме. Заедно донесовме одлука да ставиме точка на нашиот брак. Во овој за нас деликатен момент, ве молиме да имате разбирање за нашата и приватноста на нашите деца. Ние, после се, ќе останеме во добри односи и заедно ќе ги воспитуваме нашите ќерки. За нашите кариери, исто како и досега, навреме ќе ве информираме и ќе бидеме отворени за соработка. Благодариме на разбирањето – напишаа тогаш Ана Кокиќ и Никола Раѓен.

фото архива

Иако денеска и двајцата имаат само пофални зборови еден за друг, медиумите објавија дека Никола ја изневерил Ана, а во целата приказна е вмешано и насилство.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Познатиот ватерполист прозборе за својата поранешна сопруга во емисијата „Сценирање“ на ТВ Курир, изјавувајќи дека Ана е прекрасна мајка.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Се разведовме спогодбено, сфативме дека не одиме во иста насока и се разведовме со заедничка согласност. Ана е прекрасна мајка и голем борец – вели Раѓен.

фото архива

На прашањето на водителката Љиљана Станишиќ дали ја изневерувал или ја тепал Ана, Раѓен рече дека тоа не е вистина и дека медиумите шират лажни приказни.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

-Потребни се двајца за љубов, но и за развод, така што вината е обострана – рекол Раѓен.
Ватерполистот се пошегува и дека кога повторно ќе се ожени, нема да вика трубачи.

фото инстаграм/Ана Кокиќ

– Верувам во брак, повторно би се оженил. Со Милица, мојата љубов е таква каква што ми се допаѓа. Ана и Милица се познаваат, се слушаат, ќе треба да ги прашате како комуницираат, јас не се мешам во тоа – вели Раѓен.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Наспроти Никола, Ана Кокиќ, веќе подолго време е без партнер и, како вели ужива во својата слобода.
Сега призна дека многу настапува, а покрај деловните обврски се грижи и за двете ќерки кои ги доби од бракот со Никола Раѓан.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Таа додала дека на ќерките повеќе не им е интересно да одат на настапи со неа, иако тоа понекогаш навистина би го сакала.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Да сакаа да одат со мене, тоа би било одлично. Само се шегувам. Сега се во години кога претпочитаат да поминуваат време со своите пријатели, врсници, но претходните години каде што можев да ги носам ги носев. Сега имаат свои обврски, свои планови, па на мама сега и е малку досадно – вели Кокиќ на која и требаат само пет часа сон за да се одмори од напорен ден- вели пејачката која се опишува себеси како секоја обична жена домаќинка.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

Кокиќ не крие дека презира одредени домашни работи, но барем има помош во тоа.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Сестра ми е задолжена за слатките, а јас се грижам за децата, куќата и работата. Јас правам сè сама. Секако, има некои работи што не ги сакам, а тоа е чистење на домот. Страшно ме нервира и потоа ме прави нервозна. Секогаш кога треба да го сторам тоа, не ми се допаѓа. Кој сака да чисти, најдосадната работа на светот? Поминуваш со правосмукалка, чистиш и по половина час повторно има трошки – вели пејачката и истакнува дека е вешта во готвењето.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Кога готвам нешто, чинијата се празни веднаш. Па тоа кажува како готвам. Постарите жени велат, никогаш не откривајте што знаете да правите за да не го правите тоа постојано.
Пејачката веќе подолго време е без партнер и, како што вели, поради тоа се чувствува подобро, но сака комплименти од двата пола.

фото Инстаграм/ Aна Кокиќ

– Не ми се допаѓаат комплиментите од мажи колку оние од жените. Затоа што кога маж ти дава комплимент, стануваш жена, а кога жена ти дава комплимент, стануваш нешто што и таа жена би сакала да биде, пример, идол, а тоа е нешто многу поубаво – Заклучува Ана за Блиц.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close