Кафе муабет

Се шушкаше дека се разведуваат поради Жељко и Јована: Оваа фотографија од братот на Јоксимовиќ открива се- еве какви односи има со братот и снаата!

Демантираше дека се разведува...

Саша Јоксимовиќ почитувал само еден стар обичај кога се оженил со сопругата Невена.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

Многумина се по малку збунети околу моменталниот статус на бракот на актерот Саша Јоксимовиќ (40), со оглед на тоа што во јавноста деновиве неколку пати беше објавено дека тој се разведува од сопругата Невена по тринаесет години брак.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

Но, тој тогаш жестоко демантираше и изјави дека нема ништо од разводот, а медиумите погрешно ја протолкувале неговата објава дека „конечно е слободен“ по наводно тоа се однесувало на неколкудневното снимање.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

Сега кога дилемата е разрешена, во медиумите се појави и фотографија од венчавката на Саша и Невена кои сепак се пар кој се уште им пркоси на сите предизвици. Забележливо е дека тогаш беа помлади, што е и логично, но љубовта и ентузијазмот како да останаа присутни и денес и покрај медиумските наводи.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

Саша во една прилика се присети на почетокот на оваа голема љубов, па го опишал нивниот прв бакнеж.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

– Беше 11 јануари 2001 година, вечерта прошетавме низ Ваљево и завршивме на пазарот. Таа ја скрши штиклата, седна и јас и ја поправив и тогаш го добив првиот бакнеж.Оттука почна се. Се забавувавме долго време, седум години пред брак, а потоа се венчавме во 2008 година – се присети Саша и откри дека тие сепак имале една криза.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

– Имавме пауза која траеше тринаесет месеци, имав девојка, а таа имаше две-три момчиња, но кризата помина – изјави Саша и се присети на самата венчавка.

фото стори.рс

– Немаше класични обичаи и не ги повикав сите роднини, туку повеќето беа млади луѓе, наши пријатели. Сепак, ние почитувавме еден обичај, а тоа е купување невеста. За тоа беше задолжен мојот брат Жељко, имаше и трубачи и сето тоа беше емотивно за мене, па почнав да плачам, а потоа сите други ме следеа – се присети Саша.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

За потсетување Саша игра во серијата „Игра на судбината“, а на својот профил неодамна објави фотографија со непозната девојка, а подолу напиша „Конечно слободен“, што ја скокотна фантазијата на фановите и предизвика сомнеж дека тој се разведува.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

Бидејќи братот на Жељко Јоксимовиќ често е отсутен од дома, поради неговиот ангажман можно е тоа да биде една од причините, бидејќи далечината може да доведе до заладување во врската. Втората претпоставка се заснова на претходните изјави на Невена во врска со семејството на Саша.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

Имено, продуцентката еднаш во една емисија изјавила дека нема помош од родителите на актерот, додека нејзината мајка и татко се секогаш тука за да и помогнат околу сите обврски.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

– Родителите на Саша мислат дека кога ни треба помош за куќата и детето, ми помагаат мене- изјави тогаш Невена, која во една прилика откри дека не е во добри односи со братот на нејзиниот сопруг, ниту со неговата сопруга Јована Јоксимовиќ.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

Сето наведено може да биде причина за кавга, па дури и пропаѓањето на бракот.

фото инстаграм/ Саша Јоксимовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close