Кафе муабет

Се шушкаше дека дала 30.000 евра за трите венчаници а уствари не платила ниту евро- Бојана Родиќ носеше венчаници на компензација

Ја поштедила свекрвата...

Бојана Родиќ на свадбата со сопругот Мирко Шијан на секој начин се трудеше да го сврти вниманието кон себе. И таа успеа во тоа.

фото Ata Images

Сите пишуваа за тоа како таа блесна во три венчаници што ги носеше на црковната и граѓанската венчавка, како и на забавата во ресторанот во Јаков.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Се шпекулираше дека за гламурозните креации издвоила вртоглави 30.000 евра, меѓутоа, вистината е дека не платила ниту еден динар за венчаниците и дека ги добила како надомест, како и дека морала да ги врати кога ќе заврши прославата.

фото Курир.рс

Како што објавија српските медиуми, таа била должна да ги означи тие три фустани на социјалните мрежи, што и го направила, а оваа мала работа и се исплатела повеќекратно, па како што налагаат српските обичаи, ја спасила својата свекрва Гоца Божиновска од давање на голема сума пари за венчаница.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Да потсетиме, Бојана најпрво се појави во венчаница во крој на принцезата со голи рамена и долг вел со круна, кој беше украсен со богат вез и светки. Го носеше во црква и граѓанска венчавка.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

По ова, невестата се одлучила за уште една венчаница од бел сатен, а детаљот кој најмногу и привлекол внимание се ракавиците во иста боја и украсот на главата.

фото принтскрин

За крајот на прославата и сечењето на тортата, која имаше дури осум ката, Бојана се одлучи за тесен светкав фустан со корсет и длабоко деколте, во кој и се гледаше трудничкиот стомак, бидејќи е во вториот триместар од бременоста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by salon vencanica MARIAGE (@vencanice_mariage)

-Веќе добивме многу прашања за венчаницата на Бојана. Венчаницата е специјално нарачана за Бојана Родиќ и тежи 15 кг! Таа сакаше да биде единствена и успеавме во тоа. Навистина изгледа како принцеза Па кукло наша, ти ја посакуваме сета среќа на светот. И уште еднаш, ви благодариме за привилегијата и довербата напишаа на официјалниот профил од салонот за венчаници на кој падна изборот на Родиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by salon vencanica MARIAGE (@vencanice_mariage)

Да потсетиме парот пред година и пол го доби синот Зоран, а невестата судбоносното да го кажа бремена и тоа повторно со машко дете.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Свадбата започна во куќата на Шијан, каде младоженецот ги пречека гостите, а по нив и трубачите.
Тој цело време им лепеше пари на музичарите, посебно кога ја засвиреа песната „Денес мајко го жениш својот син“.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Капијата од вилата каде што живеат младенците беа украсени со бели балони и бели ружи.Потоа веселбата продолжи во родниот Тител на невестата, каде Мирко со својата тајфа пристигна по неа.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Тој носеше елегантен смокинг, додека младата блескаше во раскошна венчаница која го криеше нејзиниот труднички стомак.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Вељко и Мирко се пријатели цел живот, а сега се и во роднинска врска откако се оженија со две родени сестри со кои имаат деца.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close