Кафе муабет

СЕ СМИРИЈА ЈОВАНА И САЛЕ ТРОПИКО?- Пејачката се забавуваше на неговиот концерт и откри: Ми купи подарок за Денот на жената!

Останаа пријатели...

На крајот на минатата година во медиумите одекна веста дека пејачката Јована Пајиќ и пејачот Александар Цветковиќ, попознат како Сале Тропико, се разведуваат по десет години брак.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Тие со заедничко соопштение и се обратија на јавноста и ставија крај на сите понатамошни прашања за нивната врска, а сега Јована за прв пат во емисијата „Премиера“ проговори за врската со поранешниот сопруг.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Екипата на „Премиера“ ја најде Јована во друштво на нејзината помала ќерка Џина на концертот на Сале на 8 март и веднаш призна дека се уште не добила подарок од него, иако тој најави дека го подготвил.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Тој вели да, но се уште не сум го видела! Како, „Го заборавив дома“, знаеш! Сè уште не сум видела за што се работи, веројатно е шега, шега – низ насмевка објасни Јована, а потоа искрено проговори за врската со неа и Сале.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Треба да се бориме, да се судиме, да караме јавно(се смее)… Ова е нормално за мене, треба да биде за сите. Мислам дека валканиот веш секогаш излегува на површина затоа што луѓето кои се во тој проблем го дозволуваат тоа. За нас бракот не беше на изволте па затоа не е ниту разводот. Не сме во војна, сега да бидеме во некое помирување, напротив. Секогаш добро се согласувавме, во таа смисла, како човек со човек. Тоа што ни се разделија патиштата е друга работа, а јас секогаш ќе бидам дел од вакви настани, пред се затоа што имаме деца, а сме и пријатели – заврши пејачката.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Секоја вечер е со нова девојка

Минатата недела домашната јавност беше изненадена од веста дека Јована Пајиќ и Александар Цветковиќ се разведуваат по десет години брак, но, судејќи по нивните соседи, нема простор за сензација.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Како што тврдат, пејачот во последно време наводно се однесува како фраер, додека „Ѕвездаата на Гранд“ е посветена на децата и семејството, пишува Свет.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– На почетокот навистина важеа за хармоничен пар. Убава, среќна, насмеана, фамилија. Тоа беа семејството за пример. Сепак, тој во меѓувреме се смени, некако изгледаше и се однесуваше како самец, ако ме разбирате. Не бевме изненадени кога слушнавме дека се разведуваат. Јована отишла кај семејството со децата, ако добро разбрав, додека тој останал во заедничкиот стан.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Често гледаме како доаѓаат девојки, одвреме-навреме се слуша врева. Не знам дали прават забави, што прават, секоја втора вечер. Можеби тие девојки му се другарки, можеби прави комбинации, само тие знаат што прават кога ќе се затворат во тие четири ѕида. Велат дека е измамник, сака жени, иако не ми изгледа така. А сега, што му е гајле, пак е слободен, но грев е поради таа добра девојка што се пропадна – заклучува сосетката на парот за Свет.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Воглавно Сале и Јована важеле за идиличен пар и во очите на соседите се било совршено.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

-Што да ви кажам, изненадена сум и разочарана како да се мое семејство.Секогаш и велев на ќерка ми да се угледа на нив кога е бракот во прашање. Насмеани,весели и двете девојчиња воспитани и слатки. Се ми изгледаше како да се семејство од магазин „Ги прочитав вестите на порталите, а набргу соседите почнаа да шепотат за тоа во паркот. Беа запрепастени сите до еден, навистина никој во ништо не можеше да се посомнева“, вели сосетката Мира за српски Блиц.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Сосетка која се шетала со двете деца вели дека ја гледала Јована во паркот.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

„Површно разговаравме додека се среќававме таму во текот на летото. Една пријателка што седеше таму со неа еднаш ми кажа дека зборувала за вообичаените работи од бракот. Не дека имаат проблем, туку дека Сале ужива како повеќето од нашите сопрузи. Работата, нејзината кариера, ги оставила на страна поради воспитувањето на девојчињата и веројатно тоа е изворот на нејзиното незадоволство“, вели сосетката.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Од друга страна, малку се знае за причините за разводот на овој некогашен идиличен брак.

фото инстаграм/Jована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

Да потсетиме, Сале Тропико зборуваше за Курир и рече дека разводот е нивна заедничка одлука.
„Како што кажа Јована, тоа е вистина и нема апсолутно место за никаков сензационалистички пристап, бидејќи целата оваа приказна и одлука е само наша, како што беше и нашиот брак од самиот почеток.

фото инстаграм/Сале Тропико

Ова ќе биде мојата единствена изјава на оваа тема. Ви благодариме на разбирањето“, изјави пејачот за Курир.

фото инстаграм/Сале Тропико
фото Фејсбук/Сале Тропико
фото инстаграм/Сале Тропико

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close