Кафе муабет

Се сеќавате на русокосото момче по кое лудуваа девојките? Врчак сподели фотографија од Маврово- Нема да верувате како изгледа денес, се повлече од музиката и го промени личниот опис

Сосема се промени...

Немаше тинејџерка која не лудуваше по Раде Врчаковски – Врчак откако се појави на македонската музичка сцена.

фото принтскрин/Фејсбук

Важеше за миленик на женската публика и веднаш ги освои женските срца.

фото принтскрин/Фејсбук

Тој напиша неколку хитови кои и ден денеска се пееат но за жал Раде Врчаковски – Врчак не се пронајде во музиката па својот живот го посвети на науката.

фото принтскрин/Фејсбук

По неколку години кои ги посвети на музиката реши да се повлече од јавниот живот па наместо на музиката реши да се посвети на медицината.

фото принтскрин/Фејсбук

Tој по 12 години студии ја доби титулата доктор, за оваа негова професија најверојатно неговиот татко е најсреќен бидејќи тој стана негов наследник.

фото принтскрин/Фејсбук

Таткото на Врчак е познатиот радиолог Миодраг Врчаковски кој е успешен во својата работа.

фото принтскрин/Фејсбук

Раде можеби се повлече од музичката сцена но тој се уште создава музика.

фото принтскрин/Фејсбук

Откако се врати од САД во 1999 година се појави на сцената со песната „И повторно сам“ со која направи вистински бум на естрадата.

фото принтскрин/Фејсбук

Тажната приказна која беше испеана во песната допре до многу млади генерации.

фото принтскрин/Фејсбук
фото принтскрин/Фејсбук
фото принтскрин/Фејсбук

Последниот настап на еден од омилените македонски пејачи беше во 2008 година каде замина на Евровизија со Тамата Родевска и Адријан Гаџа.

фото принтскрин/Фејсбук

Од 2008 година јавноста немаше можност да го види Раде Врчаковски – Врчак бидејќи тој не е многу активен на социјалните мрежи па многумина се прашуваат како изгледа денес русокосото момче.

фото принтскрин/Фејсбук

Врчак неодамна сподели фотографија на својот Фејсбук профил и откри дека ужива во Маврово, а може да се забележи дека прилично се променил.

фото принтскрин/Фејсбук
фото принтскрин/Фејсбук

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close