Кафе муабет

Се сеќавате ли на Нихан од Карасевда? Еве како изгледа денес и во кој е заљубена е до уши!

По две години врска се заколнаа на вечна љубов, а свадбата ја направија во летото 2016....

Познатата актерка Неслихан Атагул и нејзиниот колега и партнер Кадир Догулу не кријат дека се уште се сакаат како првиот ден. Тоа впрочем можеме да го видиме и на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул

Тие се вљубија во 2013 година, за време на снимањето на серијата која што беше хит и во Македонија.
По две години врска се заколнаа на вечна љубов, а свадбата ја направија во летото 2016.

И покрај тоа што актерката ги растажи фановите со објавата дека заради здравствени проблеми ќе ја напушти популарната серија „Ќерката на амбасадорот“, таа во слободното време ужива колку што може, и најчесто го минува со својот сакан сопруг Кадир.

Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул

Инаку на актерката и беше дијагностициран синдром на пропустливост на цревата, па реши да се посвети на своето здравје.

„Моето тело не може ова да го поднесе, мора да се одморам“, напиша Неслихан тогаш на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул

„Херојот К“ напиша Неслихан покрај фотографијата заради која доби илјадници лајкови и коментари од своите 11 милиони фанови.

Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул

Убавата Неслихан е родена во Истанбул како ќерка на шофер и мајка домаќинка. Завршила студии по актерство во Турција, а во својата кратка кариера има освоено бројни награди и во моментов важи за една од најдобрите турски актерки од помладата генерација.

Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул

Во секоја улога таа воодушевува со секоја своја појава, па за неа велат дека ако не би била актерка, тогаш сигурно би успеала како манекенка. За разлика од љубовната драма која ја доживуваше во улогата на Нихан, на убавата актерка во реалниот живот и цветаат ружи на љубовен план.

Младата и убава Неслихан Атагул ги воодушевува сите со својата специфична убавина.

Еве како изгледа актерката сега:

Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул
Фото: Инстаграм/ Неслихан Атагул

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close