Кафе муабет

Се сеќавате ли на малата Алана, девојчето од најгледаната серија – денес има 45 години и нема да ја препознаете!

Денес Кетрин има 45 години и живее во Сиднеј, Австралија и се занимава со театар...

Алана, главната хероина на серијата „Девојка од иднината“, беше идол на многу девојчиња ширум светот, а за момчињата честопати беше прва љубов „на екранот“.

SCREENSHOT/DAILYMAIL

Австралиската серија научна фантастика беше прикажана во раните 90-ти и во неа се прикажуваше за  животот на една девојка која патувала низ времето во 1990 година од 3.000 години. Веројатно, тогаш немаше девојче што не сакаше да има Рајф со кристал во средина. За тоа сведочи и фактот дека во годината на прикажување на серијата беа продадени најмногу рајфови во историјата.

SCREENSHOT/DAILYMAIL

Рајфот само и даваше моќ на Алана, која ја играше тогашната австралиска тинејџерка Кетрин Кален. Серијата и донесе светска слава, но тоа не беше нејзината прва улога. Пред „Девојката од иднината“, Кетрин можеше да ја видиме во филмот од 1985 година „Жестокиот Макс 3: Тандердом“…

Денес Кетрин има 45 години и живее во Сиднеј, Австралија и се занимава со театар.

SCREENSHOT/DAILYMAIL

Исто како и нејзините родители, таа одбра глума, но се посвети на академско драмско образование и театар во позрели години. Иако серијата во која играше доби огромна слава, Кетрин, за жал на нејзините многубројни обожаватели, немаше претензии во освојувањето на Холивуд.

SCREENSHOT/DAILYMAIL

Покрај тоа што носталгично се сеќаваат на нејзината успешна актерска кариера, многумина сè уште се обидуваат да ја следат нејзината кариера. Така, пред неколку години, обожавателите ја препознаа во една од рекламите и веднаш коментираа…

‘Ја гледав таа серија кога имав 8 години. Тоа е најдобрата серија досега и сè уште многу ми значи ’’, ‘’ Ја обожавам Кетрин! Не се шегувам. Ја гледав серијата и станав целосно опседната со неа ’’, ‘‘ Убаво е да се види после толку години, мислам дека можеше да стане вистинска филмска sвезда ’’, се само некои од коментарите на нејзините фанови.

SCREENSHOT/DAILYMAIL

Но, наместо филм, Кетрин се посвети на театарот, каде дебитираше на 24-годишна возраст. Таа го најде своето место во актерскиот свет држејќи го својот приватен живот далеку од очите на јавноста.

SCREENSHOT/DAILYMAIL
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close