Кафе муабет

Се роди малиот Шијан: Се породи Бојана Родиќ, еве кое име му го дадоа на наследникот!

Среќната вест новопечените родители ја споделија на социјалната мрежа Инстаграм...

Бојана Родиќ и Мирко Шијан денес го добија своето прво дете, нивниот наследник на кој му го дадоа името по покојниот татко на Мирко, Зоран Шијан.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Среќната вест новопечените родители ја споделија на социјалната мрежа Инстаграм.

Гордиот татко веднаш ја објави веста на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

„Се роди Зоран Шијан“, напиша Мирко и додаде колку ја сака Бојана:

„Те сакам најмногу на светот“.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Да потсетиме, Мирко најпрво ја објави фотографијата на Бојана со труднички стомак и напиша дека ја сака.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан

Инаку тие двајца живеат заедно неколку месеци во Сурчин, во луксузна вила која и припаѓа на Гоца.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Како што претходно рече Гоца Божиновска, нејзиниот син Мирко, штом дозна дека неговата девојка е бремена, почна да размислува како да ја опреми детската соба а пота се фрли на реновирање на спратот.

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

Интересно е што Гоца се вселила во оваа куќа кога се омажила за Зоран Шијан, кој беше убиен во чекална во центарот на Белград пред 22 години. После тоа, заедно со синот Мирко и ќерката Јелена, таа продолжи да живее во куќата во Сурчин.

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска
Фото Инстаграм/Гоца Божиновска
Фото Инстаграм/Гоца Божиновска
Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

– Тука сум 20 години и навикната сум на Сурчин затоа што живеев во оваа област девет години пред да се преселам. Токму овој дом ги чува најубавите спомени што ги имам, особено оние поврзани со мојот покоен сопруг, раѓањето на нашите деца, нивното детство … Јас никогаш, ема да се иселам од него. Еве ја мојата среќа. Децата доаѓаат и си одат, а јас останувам. Што би рекла тетка ми:

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска
Фото Инстаграм/Гоца Божиновска
Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

„Ќе бидеш во таа куќа додека снаата не те исфрли“. Тогаш можеби ќе ги спакувам куферите и ќе си заминам, само за да му биде убаво на мојот Мирко – рече пејачката во една прилика.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close