Дом и семејство

Се разделија Биља Јевтиќ и Аца Илиќ пејачот призна се за бракот: Имавме проблем..

Не било се така розово...

Бракот на Ацa Илиќ и Биљана Јевтиќ е еден од најхармоничните на естрадата. Тие се омилениот пар на многумина а од нивната љубов се роди синот Иван.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Биља и Аца секогаш се позитивни и шират позитивна енергија каде и да се појават, а се многу популарни меѓу публиката.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Сепак, нивната врска не била секогаш розова, како што неодамна откри Аца.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Во едно интервју тој раскажал за препреките на кои наишле со Биља додека се забавувале, а потоа признал дека и одреден период биле разделени.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

– Почнавме да се забавуваме во 1986 година во јануари. Беше студен и снежен јануари, а таа дојде од Америка во убава бунда. Имавме една пречка во сето ова, морав да одам во војска. Сето тоа беа предизвици кои моравме да ги надминеме но успеавме. Горд сум на себе, бидејќи мојата машка интуиција не ме измами и што таа е жена со која можам да го поминам животот – изјави Аца, додавајќи дека токму поради цврстата основа што тој и Биља ја изградиле на почетокот на врската, подоцна во животот и бракот ништо не можело да ги сруши.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Бракот на Аца Илиќ и Биља Јевтиќ издржа бројни предизвици.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

По цели 12 години борба за потомство Биљана Јевтиќ и Аца Илиќ го добија синот Иван кој се роди во 1999 година и е круна на нивната љубов.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Брачната двојка не крие дека тој им е целиот свет, па покрај работните обврски на прво место ги става потребите на синот.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Тие се посветени на своето единствено дете на кое се бескрајно горди. Иако е дете на познати и успешни родители, тој секогаш се трудел да живее скромно, а барем засега не го привлекува животот пред камерите, туку се посветил на студиите.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

И покрај тоа што патот до потомство беше трнлив, сепак Аца и Биља не го разгалија својот син единец, напротив, го научија да ги цени вистинските вредности, да ги почитува постарите, да биде разумен и дека факултетот вреди злато.

фото Фејсбук/Билјана Јевтиќ

Во согласност со тоа, Иван Илиќ тргна на вистинскиот пат, студира Правен факултет и е на прагот на магистратура. Тој е во хармоничен однос со родителите, размислува многу коректно, а семејниот дом е неговото скривалиште од сите проблеми и предизвици.

фото Фејсбук/Билјана Јевтиќ

И покрај тоа што веќе е возрасен, синот на познатата естрадна двојка најголемата утеха ја наоѓа во прегратките на родителите, додека тој лично ја користи секоја прилика да им нацрта насмевка на лицата.

фото Фејсбук/Билјана Јевтиќ

Биљана во една прилика откри дека Аца и таа подеднакво се вклучени во одгледувањето и воспитувањето на синот, но дека таа е построга. Исто така, славниот пар откри дека нивниот син е музички талентиран како неговите родители, но дека се уште не размислува да тргне по нивните стапки.

фото Фејсбук/Билјана Јевтиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close