Кафе муабет

Се разведе по само неколку месеци: Инди конечно кажа зошто го “шутна” бизнисменот од Данска

Доби и неколку шеговити коментари на нејзина сметка...

Минатата година пејачката Индира Арадиновиќ- Инди ги израдува сите со веста дека се омажи, но сега предизвика вистински шок со информацијата дека се разведува.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Инди сега откри дека нејзиниот поранешен сопруг веќе ја изневерил, а потоа следеа коментарите.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Арадиновиќ синоќа објави дека е разведена, а дополнителен шок предизвикаа фотографиите од неа и младоженецот кои ги пречкрта:

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– 1 март, од денеска и официјално го потпишав разводот. Го оставив минатото зад себе. Не значи дека нашата љубов не беше вистинска и голема, едноставно мојот поранешен сопруг ја искриви и ја намали таа љубов на денот кога го потпиша разводот на 27 декември. На датумот кога се бакнавме за прв пат (27.07.). Тој ден не излажа сите нас, матичарот, кумовите и себе си, дека ќе биде покрај мене и во добро и во лошо (10 октомври) – напиша Инди, а потоа следуваа низа коментари.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ
Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Нејзините следбеници не беа толку љубезни кон информациите што ги објави, па почнаа да се шегуваат со неа: „Па, долго издржавте“, „Кога се разведе?“, „Пратете ја Едита да го нокаутира“, „Не се знае дали побрзо се омажила или се развела“, стои во коментарите.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Да потсетиме Индира Арадиновиќ- Инди во октомври тајно се омажи за бизнисмен од Данска, а медиумите дознаа за тоа откако таа објави фотографија на својот Инстаграм профил.

Фото Инстаграм/Инди-Индира

– Не се чувствувам како невеста, бидејќи сум зрела жена. За мене бракот не е ист како кога имав 20 години. Се омажив за мажот што го сакам, а дали ќе биде вистинскиот – времето ќе покаже. Не бев во венчаница, бев во свечен фустан по повод свадба – истакна пејачката.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Не го посакував тоа по секоја цена, едноставно ми се случи. Јас не сум некој што се гледа себеси како сопруга и мајка, јас сум уметник, тоа ми се има случено порано. Не објавувам детали бидејќи е нешто интимно и мое. Беше чудно, убаво, возбудливо, имаше различни емоции. Тој ден се запознаа нашите семејства, мислам дека е многу убаво. Интересно е и различно, имаше многу спонтаност. Ништо не се правеше за други, се беше интимно и убаво – рече Инди.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Но по се изгледа дека тој не бил вистинскиот, бидејќи пејачката сега откри дека дошло крај на љубовната бајка.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Имено, таа ги напишала причините поради кои се разведува, како и што и недостасувало во бракот.
Таа додаде дека додека подготвувала документи за развод, нејзиниот тогаш се уште легален сопруг, скијал и уживал. Разводот на Индира Арадиновиќ на многумина им беше тежок, па и испратија пораки со поддршка, а пејачката јавно им се заблагодари.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Никогаш не беше тука кога ми требаше како поддршка, прегратка и да сподели среќа и болка со мене. Од најмалата до најголемата ситница. Додека моите најблиски си заминуваат – започна пејачката.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

– Го подготвувам своето тело за операција и, во исто време, не брзам да ги потпишам документите за развод што тој веќе ги потпишал. Моето мало момче уште се фали како скија во планина. Здраво тело здрав дух. Со што се гордее будалата, мудриот се срами. Притоа, во ситуацијата во која се најдов со сопствената сестра, тој не зеде авионот, не седна и не дојде да биде со мене како другар и пријател, и бивши – напиша пејачката.

Фото Инстаграм/Индира Арадановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close