Кафе муабет

Се разведе и донесе нова одлука: Гога го продаде станот во Звездара, го исплати кредитот во Швајцарија, а ова беше главната причина!

Започна нов живот...

Гога Секулиќ решила радикално да го промени животот по разводот со сопругот Урош Домановиќ, со кој помина шест години, со кого го доби синот Василиј.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Откако потпишала документи за развод со спортистот, пејачката го продала станот во Звездара и отишла кај станарите.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Таа се одлучила на овој чекор бидејќи имотот не ги задоволува нејзините животни потреби сега кога има дете. Тој стан го купила кога била сама, но сега нема доволно простор во него.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Инаку, таа го исплати кредитот што го подигна во Швајцарија за да си обезбеди покрив над главата. Сега пејачката плаќа кирија за станот што го изнајми на Врачар и ќе биде таму додека не заврши реновирањето на уште поголем простор за живеење што исто така ќе го изнајмува, а кој сака да го купи од сопственикот кога се ќе биде готово.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Токму таа далечина им ја влоши врската која по се повеќе кавги донесоа одлука за развод. Урош останал да живее во Швајцарија, бидејќи таму бил врзан за работа, а Секулиќ го продолжила животот со синот во Белград.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Пејачката на својот Инстаграм ги избриша и сите фотографии со сопругот, а реши да се посвети на работата и да и се врати на музиката и настапите.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Пејачката веќе подолго време има проблеми во бракот, кои и ги доверила на покојната Марина Туцаковиќ, која проблемот го ставила на хартија и напишала песна за неа а и наплатила само 1.000 евра.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Марина била многу блиска со пејачката, а бидејќи била болна не се гледале редовно, но секојдневно се слушале и се допишувале. Ја советувала Гога и се обидела да и помогне со тоа како да ја реши кризата во бракот.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Наводно, брачната криза на Гога Секулиќ и Урош Домановиќ започнала кога пејачката од Цирих се преселила во Белград. Таа со себе го зеде и нивниот син Василије Андреј, а нејзиниот сопруг, кој е шампион во џиу-џицу, остана да живее во Цирих.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Нивната љубов не успеа да ја издржи далечината што ги раздели, а Секулиќ сето тоа и го кажа на својата пријателка и соработничка Марина Туцаковиќ.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Според тамошните медиуми, починатата Марина Туцаковиќ ја префрлила семејната состојба на Гога на хартија и и напишал песна која ја чинела само 1.000 евра, а јавноста знае дека Марина ги продавала своите текстови за многу повеќе пари.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Дека се разделиле во мир и без кавга потврди и Гога Секулиќ:

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Точно е дека се разведувам по шест години брак. Јас и Урош се согласивме. Трето лице нема, едноставно донесовме таква одлука, а причината е нашата приватна работа. Наш приоритет е нашиот син и нашата обврска кон него, па јас и Урош имаме коректна комуникација и врска која ќе остане таква – изјави пејачката за Курир.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close